Banner 980x90

Meklēšanas rezultāti

Kokneses muižas ansamblis

Kokneses muižas ansamblis

Blaumaņa iela 3, Koknese, Kokneses pagasts, LV-5113
Komentāri
Kokneses muižas ansamblis veido muižas pārvaldnieka māja, kas kopā ar laukakmeņu mūra klēti ar sarkano ķieģeļu arkādi centrā, kur atrodas krodziņš "Rūdolfs", un bijušo muižas veļas mazgātavu veido Kokneses (Alaines) muižas ansambli, kurā no 1885. līdz 1887. gadam dzīvoja rakstnieks Rūdolfs Blaumanis, te apgūdams muižas pārvaldīšanas prasmi. 
Latvijas biškopības vēstures muzejs

Latvijas biškopības vēstures muzejs

“Dravas” Vecbebri, Bebru pagasts, Kokneses novads, LV-5113
Komentāri
Latvijas Biškopības vēstures muzeju atklāja 1984.gadā kādreizējās Biškopības Izmēģinājumu stacijas ēkas otrajā stāvā, bet pirmo stāvu atdeva skolas mācību dravas darba telpām.  Muzejs tika izveidots vēsturiski senākajā, ar  racionālo biškopību saistītajā vietā - Vecbebros, blakus 1922. gadā atklātajai  Biškopības-dārzkopības skolai Vecbebru  muižā. 
Kokneses dabas taka

Kokneses dabas taka

Kokneses pagasts, Kokneses novads, LV-5113
Komentāri
Koknese iedvesmo un pārsteidz visos gadalaikos! Par to pārliecināsieties, dodoties pastaigā pa Kokneses dabas taku (kopējais garums 5,65 km) gar Pērses un Daugavas krastiem. 
Tēlnieka V. Jākobsona muzejs 

Tēlnieka V. Jākobsona muzejs 

"Galdiņi", Bebru pagasts, Kokneses novads, LV-5135
Komentāri
Tēlnieka V. Jākobsona muzejs atrodas mājā, kur savas dzīves lielāko daļu pavadījis Latvijas Mākslas akadēmijas absolvents, Latvijas Mākslinieku savienības biedrs, tēlnieks, skolotājs, sportists, tūrists - Voldemārs Jākobsons (1899 - 1974). 
Kokneses pilsdrupas

Kokneses pilsdrupas

Kokneses parks, Kokneses pagasts, Kokneses novads, LV-5113
Komentāri
Viena no lielākajām un nozīmīgākajām viduslaiku pilīm Latvijas teritorijā bija Kokneses pils. Rīgas arhibīskapa mūra pils celtniecība šeit uzsākta 1209.gadā, neilgā laikā tapa milzu pils ar priekšpili un nocietināto Kokneses pilsētu tai līdzās. 
Likteņdārzs 

Likteņdārzs 

Likteņdārzs, Kokneses pagasts, LV-5113
Komentāri
Likteņdārzs ir nacionāls un visas Eiropas līmeņa projekts, kas ar Latvijas tautas atbalstu top uz Kokneses salas, Daugavas upes vidū. Likteņdārza mērķis ir izveidot kultūrvēsturisku piemiņas vietu visiem tiem latviešiem, ko Latvija ir zaudējusi 20. gadsimta totalitāro režīmu dēļ.
Pastmuižas Velnakmens

Pastmuižas Velnakmens

Kokneses pagasts, Kokneses novads, LV-5113
Komentāri
Pastmuižas Velnakmens ir viens no plašāk pazīstamajiem mitoloģiskajiem akmeņiem Latvijā. Akmens sastāv no divām daļām: lielākās daļas garums 3.5 metri, platums 3.1 metrs, augstums 0.9 – 1.9 metri.

Rezultāti kartē