Banner 980x90

Gostiņu Evanģēliski luteriskā baznīca

Gostiņu Evanģēliski luteriskā baznīca celta 1830. gadā un ir interesanta ar to, ka šeit apskatāms Vidzemes sakrālajā mākslā rets altāra tips, tā sauktais kancelaltāris. 

Senākā Gostiņu baznīca atradusies Aiviekstes upes krastā, Daugavas malā. Tā saukta par Grīvas baznīcu, un bijusi maza un ļoti vienkārša, celta no koka. Tai sabrūkot, Nikolaus fon Korfs 1828. gadā licis celt jaunu baznīcu citā vietā – Aiviekstes upes labajā krastā. 1830. gadā baznīca pabeigta, bet 1869. gadā baznīcā iebūvētas ērģeles. 2. Pasaules karā baznīca stipri izpostīta – iznīcinātas ērģeles, soli, logi, bojāts jumts, bet zvans aizvests uz Krieviju. Gostiņu baznīca ir ievērojams klasicisma piemineklis, kuru vērts aplūkot.

Adrese: Lielā iela 30, Pļaviņas, Pļaviņu pilsēta, LV-5120
Tālrunis: +371 22000981
Mājaslapa: www.plavinunovads.lv
E-pasts: turisma.info.centrs@plavinas.lv
GPS koordinātes: 56.6115759, 25.7740955

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (1)
Anonīms [Anonīms] Otrdiena, 17. janvārī, 2023, 14:22

FINANSĒJUMS autors CHARLY KERKIR Sveiki visiem Es bezgalīgi pateicos Dievam, ka viņš ir devis CHARLY KERKIR manā ceļā. Visām savām finansiālajām vajadzībām vai ja jums ir finansiālas grūtības, vienkārši sazinieties ar šo brīnišķīgo CHARLY KERKIR, un jūs būsiet pilnībā apmierināts. Šis lieliskais vīrietis man tikko palīdzēja ar nelielu summu 55 000 eiro, un tas man ir vairāk nekā pietiekami. Viņš ir sirds cilvēks, pateicoties šim brīnišķīgajam vīrietim, es varēju paaugstināt savu dzīves līmeni un parādu. Ja jums ir nepieciešams neliels kredīts, sazinieties ar viņiem, un jūs nebūsiet vīlušies. E-pasts: charlykerkir@gmail.com Paldies Piezīme Ja neesi LATVIETIS, lūdzu atturēties