Banner 980x90

Aizkraukles luterāņu baznīca

Aizkraukles luterāņu baznīca ir republikas nozīmes arhitektūras piemineklis, kam novadā ir vēsturiska nozīme. 1613. gadā šajā vietā tika uzbūvēta koka baznīca, kas nopostīta. 

Vēlāk (1668. gadā) te uzbūvēja mūra baznīcu, bet pašreizējo izskatu tā ieguva laika posmā no 1896. gada līdz 1899. gadam, pēc arhitekta G. Krona projekta, atbilstoši tolaik modē esošās neogotikas tendencēm. Kopš 1988. gada notiek baznīcas atjaunošanas darbi, taču tai ir nepieciešams kapitālais remonts. Mūsdienās dievnamā darbojas Aizkraukles luteriskā draudze, kurā vēsturiski ietilpst Aizkraukles un Skrīveru pagasta luterticīgie. Baznīcā atrodas mākslas darbs - A. Annusa altārglezna "Kungs, palīdzi, mēs grimstam!"

Adrese: Aizkraukles pagasts, Aizkraukle, LV-5101
Tālrunis: +371 26593956
Mājaslapa: www.aizkraukle.lv, www.aizkrauklesbaznica.lv
E-pasts: j.lapins@latnet.lv
GPS koordinātes: 56.6184172, 25.1432544

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (1)
Anonīms [Anonīms] Otrdiena, 17. janvārī, 2023, 14:22

FINANSĒJUMS autors CHARLY KERKIR Sveiki visiem Es bezgalīgi pateicos Dievam, ka viņš ir devis CHARLY KERKIR manā ceļā. Visām savām finansiālajām vajadzībām vai ja jums ir finansiālas grūtības, vienkārši sazinieties ar šo brīnišķīgo CHARLY KERKIR, un jūs būsiet pilnībā apmierināts. Šis lieliskais vīrietis man tikko palīdzēja ar nelielu summu 55 000 eiro, un tas man ir vairāk nekā pietiekami. Viņš ir sirds cilvēks, pateicoties šim brīnišķīgajam vīrietim, es varēju paaugstināt savu dzīves līmeni un parādu. Ja jums ir nepieciešams neliels kredīts, sazinieties ar viņiem, un jūs nebūsiet vīlušies. E-pasts: charlykerkir@gmail.com Paldies Piezīme Ja neesi LATVIETIS, lūdzu atturēties