Banner 980x90

Meklēšanas rezultāti

Zviedru jeb Aiviekstes skansts

Zviedru jeb Aiviekstes skansts

Pļaviņas, Pļaviņu novads, LV-5120
Komentāri
Zviedru jeb Aiviekstes skansts - nocietinājums, kas atrodas stratēģiski izdevīgā vietā. Tā celta 17.gs sākumā kā zviedru nocietinājums pret poļiem. Skansts ir samērā labi saglabājusies un ir ievērojama ar četriem izteiktiem bastioniem un skansts malas stāvinājumiem, tomēr līdz pat mūsdienām Zviedru skansts nav uzmērīta un tās izmēri nosakāmi tikai aptuveni. 
Bebrulejas piemiņas akmens

Bebrulejas piemiņas akmens

Bebruleja, Pļaviņas, Pļaviņu pilsēta, LV-5120
Komentāri
Bebrulejas piemiņas akmens ir liels laukakmens, uzstādīts 1993. gada vasarā, realizējot Latvijas Kultūras fonda Daugavas programmu, kura paredzēja iezīmēt Daugavas kultūrvēsturisko ceļu. 
Apskates saimniecība "Karlīnas"

Apskates saimniecība "Karlīnas"

„Aivari”, Siljāņi, Vietalvas pagasts, Pļaviņu novads, LV-5109
Komentāri
Saimniecībā var apskatīt un iegādāties tīršķirnes trušus, tāpat tiek piedāvāti trušādas izstrādājumi. Šeit apskatāmi dažādi putni un dzīvnieki – ķengurs, lama, skunkss, alpakas, aitas, kazas, nūtrijas, murkšķi, zosis, pāvi, fazāni, nandu u.c. 
Gostiņu Evanģēliski luteriskā baznīca

Gostiņu Evanģēliski luteriskā baznīca

Lielā iela 30, Pļaviņas, Pļaviņu pilsēta, LV-5120
Komentāri
Gostiņu Evanģēliski luteriskā baznīca celta 1830. gadā un ir interesanta ar to, ka šeit apskatāms Vidzemes sakrālajā mākslā rets altāra tips, tā sauktais kancelaltāris. 
Maizes ceptuve "Liepkalni" 

Maizes ceptuve "Liepkalni" 

”Liepsalas”, Klintaines pag., Pļaviņu novads, LV-5120
Komentāri
Katrā lauku sētā savulaik tika cepta maize, arī Liepkalnu mājās, kur Latvijas laikā Naukšēnu pagastā saimniekoja krietns saimnieks Jānis Mendziņš. Viņam piederēja liela, labi iekopta saimniecība "Liepkalni", kura izveidota 1928. gadā. 
Mājas vīna ražotne "Dzidris" 

Mājas vīna ražotne "Dzidris" 

"Ozoliņi", Aiviekstes pagasts, LV-5120
Komentāri
Dzidris ir mājas vīns, kas darīts Pļaviņu novada Aiviekstes pagasta zemnieku saimniecībā "Ozoliņi". Mājas vīna ražotnes ieeju rotā gadaskaitlis 1910. Tik sena ir ēka, ko cēlis brāļu vīndaru Oskara un Viktora vecvectēvs Jānis Ozols-Ozoliņš. 
Mežmalas Vikings 

Mežmalas Vikings 

Kempings "Annas Klints", Klintaines pagasts, Pļaviņu novads, LV-5129
Komentāri
Mežmalas Vikings atrodas blakus maiznīcai "Liepkalni". Šeit tiek piedāvātas dažādas aktīvās atpūtas iespējas gan ziemā, gan vasarā. Iespējams braukt ar kamanām ziemā un Vikingu laivu vasarā, izbaudot braucienu pa Daugavu. 
Stukmaņu muiža 

Stukmaņu muiža 

Jaunā iela 4, Stukmaņi, Klintaines pagasts, Pļaviņu novads, LV-5129
Komentāri
Stukmaņu muiža celta 16.gs., apskatāma no ārpuses tikai daļēji saglabājusies agrākā apbūve. Par Stukmaņu muižas apkārtni ziņas sniedz arheoloģiskie izrakumi appludinātajā Lokstenes pilskalnā, kas atrodas aptuveni kilometru no tagadējās muižas centra. 
Odzienas pils 

Odzienas pils 

“Zemgaļi”, Odziena, Vietalvas pagasts, Pļaviņu novads, LV-5109
Komentāri
Odzienas pils būvēta 19. gs vidū, to cēlis vācu muižkungu fon Brimeru dzimta. Pils pirmo reizi nopostīta 1905. gadā, bet pēc 1. Pasaules kara atjaunota. 

Rezultāti kartē