Zviedru jeb Aiviekstes skansts

Zviedru jeb Aiviekstes skansts - nocietinājums, kas atrodas stratēģiski izdevīgā vietā. Tā celta 17.gs sākumā kā zviedru nocietinājums pret poļiem. Skansts ir samērā labi saglabājusies un ir ievērojama ar četriem izteiktiem bastioniem un skansts malas stāvinājumiem, tomēr līdz pat mūsdienām Zviedru skansts nav uzmērīta un tās izmēri nosakāmi tikai aptuveni. 

Skansts iekšpusē ir kultūrslānis, kas liecina par tās ilglaicīgu izmantošanu. 17. gs sākum skansts tuvumā militārajām vajadzībām bija uzbūvētas vēl 3 poļu un zviedru skanstis, kas līdz mūsdienām nav saglabājušās. Rakstītos avotos rodamas liecības par poļu un zviedru konfliktiem Zviedru skansts rajonā. Tautā bija saglabājusies paruna, ka Skanstnieku māju gailis dziedot trijām valstīm, jo 17. gs. pie Gostiņu skansts atradās Polijas, Zviedrijas un Kurzemes hercogistes robežu satekas vieta. Šobrīd šajā vietā atrodas estrāde, kurā katru vasaru notiek pasākumi. Blakus atrodas Draudzības parks, kurā uzstādīts piemineklis J. Jaunsudrabiņam. Turpat vērojams arī Skanstupītes ūdenskritums. \

Adrese: Gostiņi, Pļaviņas, pie Skanstupītes ietekas Daugavā, Pļaviņu novads, LV-5120
Tālrunis: +371 22000981
Mājaslapa: www.plavinunovads.lv
E-pasts: turisma.info.centrs@plavinas.lv
GPS koordinātes: 56.616938, 25.7556476 (Draudzības parka koordinātes)

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)