Par pilsētu

Aizkraukles novads

Aizkraukles novads

Pļaviņu HES. Ar Pļaviņu HES celtniecību sešdesmitajos gados sākās Aizkraukles pilsētas vēsture. 1967. gadā toreizējais Stučkas ciemats, kurā dzīvoja HES cēlāji, kļuva par pilsētu. Šobrīd Pļaviņu HES ir lielākais HES uz Daugavas, abus Daugavas krastus caur to vieno vienīgais tunelis Latvijā. Pļaviņu HES piedāvā ekskursijas, kuru laikā apmeklētāji var aplūkot HES laukumu, Lejasbjefa skatu laukumu, HES maketu foajē un transformatoru Nr.1, mašīnzāli, hidroagregātu Nr.2 un Augšbjefa skatu laukumu.

Adrese: Aizkraukle, Aizkraukles novads
Tālrunis: 65159332; 65110309
GPS koordinātes: 56.583006,25.2389

Brīvdienu māja "Aronijas" ir jauna, mājīga un dabai draudzīga brīvdienu māja, kur iespējams relaksēties pirtī (baudīt aromātisku pērienu ar dažādu augu un koku slotiņām, dažādas ķermeņa maskas, gulēt karstā koka kublā zem klajas debess un nobaidīt svaigas zāļu tējas), kā arī nosvinēt jubileju vai vienkārši pavadīt brīvo laiku un atpūsties no ikdienas steigas. Tāpat apmeklētāji var nodoties sportiskām aktivitātēm - nūjošanai pa Daugavas senleju, uzspēlēt bumbu, novusu vai pamētāt šautriņas, uzdziedāt karaoki, kā arī uzvārīt gardu zupu lielā katlā uz ugunskura. Papildus izklaides un relaksācijas procesu baudīšanai saimnieki interesentus iepazīstinās ar pirtiņā uzstādītajām alternatīvo enerģiju iegūšanas tehnoloģijām, kur tiek izmantota saules, zemes un vēja enerģija, kā arī ar dažādiem mājas apkures risinājumiem.

Adrese: "Aronijas", Aizkraukles pagasts, Aizkraukles novads
Tālrunis: 29429195
E-pasts: maija.aronijas@inbox.lv
GPS koordinātes: 56.608145, 25.184269
Daugavas dabas parks

Daugavas ielejas dabas parks sākotnēji dibināts 1977. gadā kā kompleksais dabas liegums 674 ha platībā. No 1987. gada tas ir dabas parks. Tas atrodas Aizkraukles novada Skrīveru lauku teritorijā, Aizkraukles un Sērenes pagastā un aizņem abus Daugavas krastus. Parks dibināts, lai aizsargātu Daugavas ielejas raksturīgāko posmu, kas palicis nepārveidots pēc Pļaviņu HES uzcelšanas. Parka robežās dibināts Ozolkalnu dabas liegums vientuļo bišu un kameņu aizsardzībai. Daugavas labajā krastā parkā ietilpst senlejas pamatkrasta stāvā nogāze līdz Dīvajas ietekai. Kreisajā krastā parka teritorija sniedzas līdz Jaunjelgavai. Lielākā teritorijas daļā ir saimnieciski apgūta, dabiskā veģetācija aizņem tikai 10 %.

Teritorijā atrastas apmēram 570 paparžaugu un sēklaugu sugas, kas sastāda 60 % no Daugavas ielejas floras. Parka teritorijā atrodas arī Aizkraukles pilskalns, pilsdrupas, senkapi.

Dabas parks vides gida pavadībā piedāvā garas un īsas pastaigas, aktīvu atpūtu apvienojot ar vides izglītību.

Adrese: Aizkraukles novads
Tālrunis: 28372730
E-pasts: cassita@inbox.lv
Mājas lapa: www.aizkraukle.lv
GPS koordinātes: 56.5935606, 25.2251100