Banner 980x90

Dīzeļdegviela ir mūsdienīgs apkures risinājums

Lai arī dīzeļdegviela šobrīd nebūt nav populārākais apkures risinājums Latvijā, tomēr tā piedāvā vairākas būtiskas priekšrocības. Dīzeļdegviela deg lēni un ilgi, nodrošinot ilgstošu siltuma saglabāšanu. Tas ir īpaši noderīgi ziemas mēnešos, kad ir nepieciešama pastāvīga apkure, lai saglabātu telpā vienmērīgu temperatūru visas dienas garumā.

Dīzeļdegvielas degšanas efektivitāte, salīdzinot ar citiem kurināmajiem, ir augsta. Tas nozīmē, ka dīzeļdegvielas apkures sistēmas patērē mazāk degvielas, lai nodrošinātu vajadzīgo siltumu, salīdzinot ar citiem enerģijas avotiem. Tas var ievērojami samazināt apkures izmaksas gan privātajām mājsaimniecībām, gan uzņēmumiem. Ne mazāk svarīgs aspekts – dīzeļdegvielas apkures sistēmas ir viegli uzturamas un kalpo ilgi. Moderni un mūsdienīgi dīzeļdegvielas apkures katli ir droši ekspluatācijai un nodrošinās nepārtrauktu apkuri jūsu īpašumam, savukārt automatizācija atvieglos jūsu ikdienu, jo jums nebūs regulāri jāpapildina kurināmais. Kā arī šīm apkures sistēmām ir nepieciešama minimāla tehniskā apkope, samazinot ekspluatācijas izmaksas un taupot jūsu laiku. 

 

Dīzeļdegvielas uzglabāšana ir salīdzinoši vienkārša, un to var brīvi iegādāties plašā izvēlē gan mazos, gan lielos apjomos. Maldīgs ir uzskats, ka dīzeļdegvielas apkures sistēmas nav ilgtspējīgas, tas ir mīts – jo jaunākās dīzeļdegvielas apkures sistēmas ir aprīkotas ar emisiju kontroles iekārtām, kas ievērojami samazina siltumnīcefekta gāzu izmešus un apkures sistēmas radīto ietekmi uz apkārtējo vidi. 

Kas ir marķētā dīzeļdegviela apkurei? 

Apkures sistēmās tiek izmantota speciāli tam paredzēta marķētā dīzeļdegviela apkurei ar samazinātu akcīzes nodokļa likmi. Marķētā dīzeļdegviela ir speciālas degvielas veids, kas ir paredzēts apkures sistēmu darbināšanai. Šai dīzeļdegvielai atbilstoši ES standartiem ir samazināts sēra saturs (max 10ppm (10 miljonās daļas), minimizējot sēra izmešu daudzumu. Lai atšķirtu to no parastās dīzeļdegvielas, tai tiek pievienots sarkans marķieris, kas iekrāso degvielu sarkanā krāsā, bet nekādā veidā neietekmē degvielas kvalitāti. 

 

Apkures dīzeļdegvielu nav iespējams iegādāties degvielas uzpildes stacijās, tā ir jāpasūta pie degvielas tirgotājiem. Lai veiktu pasūtījumu, jums Valsts ieņēmumu dienestā ir jāsaņem izziņa par tiesībām iegādāties marķētos naftas produktus. Izziņu var saņemt ļoti vienkārši – iesniedziet EDS sistēmā iesniegumu un pievienojiet tam apkures katla tehniskās pases kopiju. Ņemot vērā apkures sistēmas tehniskajā pasē norādīto vidējo dīzeļdegvielas patēriņu, apkurināmo telpu platību un tajā dzīvojošo cilvēku skaitu, tiks veikts aprēķins par to, cik liels degvielas daudzums ir jāpiešķir apkures sezonai. 

SIA Nafta LV – tavs sadarbības partneris apkures sezonā! 

Ja jums ir dīzeļdegvielas apkures katls un jūs nevēlaties satraukties par dīzeļdegvielas krājumiem – uzticiet apkures dīzeļdegvielas piegādi mums! Pie mums apkures dīzeļdegvielas piegādei var pieteikties visas apkures sezonas garumā! SIA Nafta LV veiks operatīvu apkures dīzeļdegvielas piegādi līdz jūsu izvēlētajai adresei! 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)