VID ģenerāldirektores vietnieks: 1700 amati dienestā ir pakļauti paaugstinātam korupcijas riskam
Viņš arī teica, ka starp VID darbiniekiem šobrīd ir identificēti 254 korupcijas riski - lielākā daļa no tiem vērtējami kā augsti un vidēji. Čerņeckis arī minēja, ka ir pasākumu plāns, kas paredz 242 konkrētas darbības, lai mazinātu šos korupcijas riskus.
Tāpat viņš pauda, ka vēl pirms finanšu ministres Dana Reizniece-Ozolas (ZZS) "skaļajiem" paziņojumiem par situāciju VID, dienesta redzeslokā jau bijušas vairākas VID amatpersonas - pret viņām sāktas pārbaudes, tās tiks pabeigtas, darbinieki sodīti. Čerņecskis arī apgalvoja, ka nav redzējis nekādu VID darbinieku "melno sarakstu".
Kā ziņots, VID ģenerāldirektore Ināra Pētersone finanšu ministrei Reizniecei-Ozolai iesniegusi Finanšu policijas un VID atbildīgo amatpersonu novērtējumu un priekšlikumus, kā atbrīvot no darba dienestā darbiniekus, pār kuriem krīt šaubu ēna un ir aizdomas par negodprātīgu rīcību.
Finanšu ministre uzdeva Pētersonei līdz 1.maijam nodrošināt, lai tie darbinieki, uz kuriem kritusi nopietna aizdomu ēna, vairs nestrādātu VID struktūrās.
Reizniece-Ozola arī uzdeva veikt visu svarīgāko VID struktūrvienību vadītāju un viņu vietnieku rotāciju. Turpmāk šāds rotācijas mehānisms VID struktūrās būs regulārs, un ik pa pieciem gadiem būs jānodrošina vadītāju rotācija.
Uz sarakstu