Vērtīgi dabas produkti imunitātes stiprināšanai
Tāpat ir būtiski, ja ne visus gadu, tad vismaz aktīvajā saslimšanu sezonā atbalstīt organismu un imunitāti ar vērtīgiem produktiem, kas nākuši no dabas. Tie noderēs gan tad, kad jau jūtamas saslimšanas pazīmes, gan preventīvi, lai mazinātu iespēju saslimt ar sezonālajām saslimšanām – saaukstēšanos, gripu, klepu u.c.
Melnā plūškoka augļi un ziedi
Melnā plūškoka augļus uzskata par vieniem no visspēcīgākajiem antioksidantiem, kas atrodami dabā. Tāpēc noteikti ir vērts šo dabas velti izmantot sava organisma stiprināšanai un cīņai ar saslimšanām. Antioksidanti pasargā organismu no brīvajiem radikāļiem un stimulē organisma imunitāti. Plūškoka ogas satur arī daudzas citas vērtīgas vielas – askorbīnskābi, aminoskābes, minerālvielas, ēteriskās eļļas, kas veicina organisma attīrīšanos, regulē holesterīna līmeni, labvēlīgi ietekmē redzi un sirds veselību. Plūškoka produktus var lietot sulu, sīrupu, želeju, ievārījumu, tēju veidā. Melnā plūškoka produkti lieliski palīdzēs vīrusu un saaukstēšanās gadījumā, palīdzēs cīņā ar iesnām un klepu, kā arī plūškokam piemīt iekaisumu mazinošas īpašības.
Ķiploks
Ķiploks ir vēl viens mūsu superprodukts, par kura ietekmi nevienam nav šaubu. Ķiplokam ir gan pretvīrusu, gan antibakteriālas īpašības. Ķiploks satur antioksidantus, fitoncīdus un daudzas citas vielas, kas ir organismam ļoti vērtīgas. Ķiploks ir labs B grupas vitamīnu, selēna, mangāna avots. Bet ķiploku lapas satur īpaši daudz C vitamīna. Ķiplokam vajadzētu būt ikdienas uztura sastāvdaļai visās aktīvo saslimšanu sezonās gan kā profilakses, gan ārstniecības līdzeklim.
Bišu maize
Tas, ka bišu produkti ir ļoti noderīgi organismam un palīdz gan cīņā ar saaukstēšanās slimībām, gan palīdz uzlabot imunitāti, nav nekāds noslēpums. Bišu devums nav tikai medus, bet arī citas vērtīgas vielas, piemēram, bišu maize. Bišu maize ir fermentēti ziedputekšņi, ko bites taisa, jo svaigā veidā ziedputekšņus neēd. Ziedputekšņu fermentācijas procesā izveidojas daudzas organismam vērtīgas vielas – labās baktērijas, raugi un sēnītes, aminoskābēs sadalītas olbaltumvielas, ciete, kas pārveidota par vienkāršajiem cukuriem. Bišu maizes sastāvā ir vairāk nekā divsimt bioloģiski aktīvu savienojumu.
Bišu maizes pozitīvā ietekme uz organismu ir tiešām plaša. Tai ir antibakteriāla, antioksidatīva, pretiekaisuma, anēmiju mazinoša ietekme. Kā arī bišu maize aizsargā sirdi un aknas. Protams, ar bišu produktiem jābūt uzmanīgiem, jo no tiem var būt alerģiska reakcija. Kā arī nevajadzētu bišu maizi lietot pārmērīgos daudzumos un ilgstoši. Ieteicamā deva ir līdz divām tējkarotēm dienā pieaugušajiem.
Ingvers
Ingvers un tā pozitīvā ietekme uz veselību visā pasaulē zināma jau ļoti sen. Ingvera sakne izmantota tautas medicīnā jau gadsimtiem ilgi. Pēdējos gadu desmitos arī Latvijas iedzīvotāji arvien vairāk izmanto ingveru kā organismu spēcinošu līdzekli gan profilaksei, gan saslimšanu laikā. Ingvers satur daudz antioksidantu, tāpēc ir noderīgs vīrusu un saaukstēšanās ārstēšanai. Visbiežāk ingveru lieto kā tēju, kurai vēl var pievienot medu. Ingvers arī labi iedarbojas uz gremošanas sistēmu, tāpēc to iesaka izmantot zarnu trakta slimībām, gastrītiem, arī sliktas dūšas mazināšanai. Ingvera sakne satur kāliju, magniju, mangānu, B un C vitamīnus, cinku, dzelzi, fosforu.
Greipfrūta sēklu ekstrakts
Greipfrūta sēklu ekstrakts ir lielisks palīgs imunitātei visos gada aukstajos mēnešos. Tas noder visai ģimenei, jo to var lietot gan bērni, gan pieaugušie. Greipfrūtu sēklu ekstrakts ir īpaši bagāts ar bioflavonīdiem. Tie efektīvi iedarbojas uz baktērijām, vīrusiem un sēnītēm. Ekstrakts arī satur C un E vitamīnu. Greipfrūta sēklu ekstrakts ir organismu spēcinošs līdzeklis.