Banner 980x90

Vairākas Zemgales pašvaldības kopā ar ārvalstu kolēģiem plāno radīt jaunus tūrisma maršrutus

Rīga, 2.jūl., LETA. Vairākas Zemgales pašvaldības sadarbībā ar Lietuvas un Baltkrievijas kolēģiem īstenos projektu "Nemateriālās kultūras un vietējās vēstures mantojuma saglabāšanas, pieejamības un attīstības veicināšana, uzlabojot kultūras tūrisma konkurētspēju Latvijā, Lietuvā un Baltkrievijā", kas paredz arī jaunu tūrisma maršrutu radīšanu, aģentūru LETA informēja Zemgales plānošanas reģiona (ZPR) sabiedrisko attiecību speciālists Juris Kālis.

Projekta vadošais partneris ir ZPR, bet īstenošanā iesaistīts arī Polockas rajona izpildkomitejas Sporta un tūrisma departaments, Viļņas rajona pašvaldības administrācija un Roķišķu Reģionālais muzejs, kā arī Neretas novada un Jēkabpils pašvaldība. Projekta mērķis ir veicināt vietējā nemateriālā kultūras un vēsturiskā mantojuma, tostarp tradicionālo prasmju saglabāšanu un pieejamību, kā arī uzlabot kultūras tūrisma konkurētspēju visās trīs kaimiņvalstīs.

Ieceres ieviesēji organizēs dažādu paaudžu iedzīvotāju tikšanās, lai apzinātu un pārmantotu vietējo nemateriālo kultūras mantojumu, rīkos starptautiskus seminārus, plenērus, festivālus un meistarklases, kā arī amatnieku, uzņēmēju un dizaineru sadarbības radošo darbnīcu. Vēl vairākas aktivitātes būs vērstas uz kultūras un tūrisma profesionāļu zināšanu papildināšanu, trīs tūrisma maršrutu izstrādi un popularizēšanu starptautiskās izstādēs un žurnālistu vizītēs, mārketinga pasākumu ieviešanu un kultūras tūrisma objektu infrastruktūras uzlabošanu. Kālis skaidroja, ka infrastruktūras uzlabošanas jomā Zemgalē lielākais ieguvējs būs Neretas novada pašvaldība, kas ar projekta atbalstu atjaunos brīvdabas estrādi, veiks vietējā kultūras nama renovāciju un izveidos aušanas studijas 3D ekspozīciju "Iemācies aušanas mākslu".

"Savukārt vietējā kultūrvēsturiskā mantojuma pieejamību plašāku un saistošāku vērtīs mūsdienīgu, inovatīvu tehnoloģiju iegāde un pielietojums Jēkabpils un Roķišķu muzeju ekspozīcijās un reklāmas stendos, kā arī apmeklētāju servisa nodrošināšanā. Tāpat vietējo izdzīvotāju piederības sajūtu savai vēsturei, kultūrai, tradīcijām un dzīvesvietai vairos, piemēram, Viļņas rajonā tautas atmiņā saglabāto, grāmatā un CD izdoto seno laiku dziesmu krājums, Polockā izgatavotās un pilsētvidē uzstādītās kultūras zīmes, Roķišķos kokā darinātie suvenīri, Jēkabpilī apzinātās un kokā veidotās agrāko gadu rotaļlietas, Zemgalē veidotā animācijas filma par reģiona izcilākajām personībām valsts un kultūras dzīvē pagājušajā gadsimtā," informēja ZPR pārstāvis.

Projekta ieviešana ilgs aptuveni divus gadus, līdz 2021.gada maijam un tā kopējais finansējums ir 1 031 591 eiro, tostarp Eiropas Savienības finansējums 928 432 eiro.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)