Banner 980x90

Skaists manikīrs mājas apstākļos

Ne vienmēr dāmām ir laiks, vēlme un iespēja doties uz manikīru salonā, tāpēc nenāks par sliktu iegādāties manikīra komplektu un apgūt vajadzīgās prasmes, lai šo procedūru paveiktu mājās pašas spēkiem. Kas vajadzīgs manikīra veikšanai mājās un kā to pareizi darīt? Lasiet tālāk rakstā.

Vajadzīgs manikīra instrumentu komplekts
Kvalitatīvi manikīra komplekti lietošanai mājās nopērkami interneta veikalā Salon Line, kas ir profesionālas kosmētikas, zīmolu produkcijas un salonu aprīkojuma tiešais izplatītājs Baltijas valstīs. Preču klāstā pieejams visplašākais skaistumkopšanas produktu klāsts, tajā skaitā arī manikīra komplekti un citi produkti nagu un roku kopšanai ikdienā. Manikīra komplektā būs dažādi instrumenti, ar kuru palīdzību veikt nagu un kutikulas apstrādi. Manikīra komplekti ir kompaktos aizveramos maciņos, tāpēc tos var ērti paņemt līdzi ceļojumā, brīvdienās un vienmēr turēt somā, ja vajadzīga ātra palīdzība, piemēram, nags ir aizlūzis.

Nepieciešamas arī labas nagu vīles
Pieejami dažādi manikīra komplekti. Ja tajā jau nav iekļautas nagu vīles, tad tās jāiegādājas atsevišķi. Nagu vīles jāizvēlas atbilstoši nagu stāvoklim. Vīles raupjumu izsaka gritos. Jo vairāk gritu vīlei, jo tās virsma ir smalkāka, līdz ar to tā piemērota plānākiem un trauslākiem nagiem (ieteicamais 240 griti). Biezāki un cietāki nagi jāvīlē ar raupjāku vīli, kurai ir mazāk gritu (ieteicamais 180 griti). Nagu vīles arī pieejamas no dažādie materiāliem.

  • Metāla nagu vīlīte ir universāla, bet var izraisīt nagiem mikrotraumas, kas veicina šķelšanos. Metāla vīles izmaksas nav lielas, bet kalpošanas laiks ilgs, tāpēc tās ir populāras, bet speciālisti iesaka nelietot tās dabīgo nagu vīlēšanai rokām, tikai pedikīram.
  • Keramiskā vīlīte arī ir universāls instruments, labs variants lūstošiem nagiem, jo noslēdz nagu malas. Šādu vīlīti var izmantot jebkuru dabīgo nagu vīlēšanai, jo tā saudzīgi izveido nagu formu, aizpilda tukšumus nagu struktūrā. Keramiskā vīle nav piemērota mākslīgajiem nagiem.
  • Stikla vīlīte ir piemērota visiem nagu tipiem, tā kalpo ilgu laiku un ir viegli mazgājama. Šāda vīlīte saudzīgi apstrādā nagu, neietekmējot tā malu. Stikla vīlītes bieži izmanto meistari salonos. Vienīgais trūkums ir trauslums.
  • Smilšpapīra nagu vīlītes tiek izgatavotas uz kartona vai plastikas bāzes. Tās ir piemērotas trausliem un plāniem nagiem, ir ļoti mīkstas, neizraisa nagu traumas, kā arī izmaksas ir zemas. Šādas vīlītes kalpošanas laiks ir diezgan īss, tā jāmaina ik pēc dažiem mēnešiem, nedrīkst mazgāt ar ūdeni.


Nagu un roku kopjošie līdzekļi
Lai mājās pilnvērtīgi veiktu manikīru, jāiegādājas arī dažādi līdzekļi ādas un nagu aprūpei gan pirms manikīra, gan tā laikā, gan pēc procedūras. Noteikti nepieciešams nagu lakas noņēmējs. Ar to jānotīra vecā nagu laka, arī jāattauko naga virsma pirms lakošanas. Noņēmējs noderēs arī ādas notīrīšanai, ja gadīsies uzklāt laku neīstajā vietā. Vēl vajadzīgs līdzeklis kutikulas mīkstināšanai. Tāpat noderēs barojošas eļļas nagu virsmas kopšanai. Protams, neiztikt bez losjoniem un krēmiem roku ādai un nagiem, lai pēc manikīra rokas tiešām izskatītos sakoptas un maigas.

Nagu lakas – pēc savas gaumes un iespējām
Manikīram mājas apstākļos visvieglāk un ērtāk lietojamas būs parastās nagu lakas vai gēllakas, kas nav jāžāvē UV lampā. Tām ir bagātīgs toņu klāsts un laba noturība. Lieliska izvēle lietošanai mājās. Izveidojiet savu iemīļotāko nagu laku kolekciju un jebkurā brīdī radiet skaistu manikīru, kas piestāvēs gan tērpam, gan noskaņojumam. Nagu lakas noturībai ieteicams izmantot arī bāzes nagu laku un ātri žūstošu nagu lakas virskārtu.

Soli pa solim: manikīrs mājas apstākļos

  1. Veiciet nagu formas veidošanu
    Vispirms izvēlieties, cik garus un kādas formas nagus veidosiet. Tad ar nagu vīles palīdzību ķerieties klāt. Jāatceras, ka vīlītes kustību virzienam jābūt no nagu ārmalas uz vidu. Un vienmēr jāvīlē tikai sausi nagi. Izvēlieties savam nagu tipam un stāvoklim piemērota raupjuma vīlīti, kas būs saudzīga.
  2. Sakopiet nagu kutikulas
    Lai maigi un precīzi atbīdītu kutikulas, pirms tam jāuzklāj speciāls kutikulu krēms, kas mīkstinās šo zonu. Tad ar koka vai metāla instrumentu āda uzmanīgai jāatbīda. Var izmantot arī speciālās knaiblītes, lai noņemtu ādu, ja tās tiešām ir daudz, bet ar knaiblītēm jārīkojas ļoti uzmanīgi, lai netraumētu plāno ādu, kas mēdz diezgan stipri asiņot, ja tiek iegriezts.
  3. Sagatavojiet nagus lakošanai
    Pirms lakošanas naga virsma ir vēlreiz kārtīgi jānotīra no visām vīlēšanas un kutikulas krēma paliekām. Vislabāk to izdarīt ar nagu lakas noņēmēju, kas attaukos virsmu un sagatavos to lakas uzklāšanai.
  4. Uzklājiet izvēlēto nagu laku
    Vispirms uzklājiet bāzes laku un ļaujiet tai nožūt. Tā vajadzīga, lai izveidotu labāku saķeri ar laku un novērstu naga iekrāsošanos dzeltenīgā tonī. Pēc tam klājiet nagu laku vienā kārtā un ļaujiet nožūt. Vislabāk pēc dažām minūtēm uzklāt arī otru kārtu, lai laka būtu intensīva un vienmērīga. Nagu laku klāj virzienā no naga pamatnes uz naga galu. Nobeigumā ieteicams izmantot ātri žūstošu virskārtu, kas piešķirs papildu noturību un spīdumu.
  5. Palutiniet rokas un nagus ar kopjošu līdzekli
    Beigās, lai noslēgtu manikīru uz lutinošas nots, tad, kad laka pilnībā nožuvusi, iemasējiet rokas ar kopjošu krēmu. Skaists manikīrs ir gatavs izdaiļot jūsu dienu un uzlabot garastāvokli!

 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)