"BiSMART": Neskatoties uz priekšrocībām, Latvijā mākoņpakalpojumu izmantošanas risinājumus ievieš kūtri
Neraugoties uz to, ka mākoņpakalpojumu izmantošana uzņēmumam ļautu gadā ietaupīt ap 40-50% operacionālo tēriņu, Latvijā šos risinājumus ievieš visai kūtri, aģentūrai LETA norāda platformas "BiSMART" eksperti.
Atbilstoši Centrālās statistikas pārvaldes datiem 2015.gadā Latvijā 8,3% uzņēmumu savā darbā izmantoja kādu no mākoņpakalpojumiem. Tas ir viens no zemākajiem rādītājiem Eiropā, kur vidēji mākoni lieto teju piektā daļa biznesa.
Datu glabāšana interneta mākonī, kas ļauj piekļūt informācijai un strādāt ar to no jebkuras vietas pasaulē, kur pieejams internets, ir ērts, vienkārši lietojams un drošs risinājums, ir pārliecināti "BiSMART" eksperti. Mākoņpakalpojumu nodrošināšanai tiekot izmantoti datu centri, kuros valdot faktiski militāra līmeņa drošība. Tas nozīmējot datu šifrēšanu, vairāku pakāpju pieejas tiesību kontroli, nemitīgu ārējo un iekšējo informācijas apdraudējumu monitoringu, kā arī fizisku drošību. Tādējādi datu glabāšanai varot izveidot atbilstošu drošības līmeni.
Šo tehnoloģiju attīstībā un datu aizsardzības risinājumos tiekot ieguldītas miljardiem eiro lielas investīcijas, kuras var atļauties vien retais uzņēmums. Tādēļ dati būs lielākā drošībā, ja glabāsies mākonī, nevis serverī vai zibatmiņā. Mākoņpakalpojumu noma ļaujot efektīvi plānot izmaksas - piemēram, uzņēmējam ir skaidri zināms, cik katru mēnesi par ko būs jāmaksā, un samazinās dīkstāve. Mākoņpakalpojumi vienmēr esot funkcionāli, savukārt attiecībā uz vietējiem serveriem un tīkliem pastāv "nobrukšanas" riski.
"Telia Latvija" finanšu direktors Edgars Jansons skaidro, ka ne visus biznesa tehnoloģiju radītos ieguvumus var tieši un uzreiz izmērīt naudā, taču to ietekme ir ne mazāk būtiska. Piemēram, laika ietaupījums - jo lietderīgāk izmantojam savus laika resursus, jo esam konkurētspējīgāki. "Tehnoloģiju pilnvērtīgs izmantojums noteikti korelē ar uzņēmuma pārvaldības efektivitāti. Mūsu pieredze rāda, ka tieši laika ietaupījums ir viens no pirmajiem ieguvumiem, ko novērtē "Cloudytm" mākoņpakalpojumu platformas klienti, un tas liek atteikties no aizspriedumiem par mākonī balstītu biznesa tehnoloģiju lietderību kopumā," skaidro Jansons.
Izmantojot mākoņpakalpojumus, tiek patērēts mazāks elektroenerģijas daudzums, kā arī uzņēmuma informācijas tehnoloģiju (IT) darbinieki tiek atslogoti no sistēmu uzturēšanas. Tāpat šajā gadījumā par serveriem rūpējas pakalpojumu piegādātāji.
Mākonī balstīti pakalpojumi esot ideāli piemēroti uzņēmumiem ar augošām vai svārstīgām prasībām. To pamats ir attālināti lieljaudas serveri, tādēļ ir iespējams nodrošināt klientiem elastību. Ja vajadzības pieaug, ir viegli palielināt mākoņa jaudu. Savukārt mazākiem uzņēmumiem tas ļauj darboties ātrāk un efektīvāk nekā lielākiem konkurentiem, kas jau nostiprinājušies tirgū.
"BiSMART" ir platforma, kur tiekas bizness, idejas un viedās tehnoloģijas, un tā apvieno progresīvākos, veiksmīgākos un atvērtākos uzņēmumus, kas ir saistīti ar biznesa tehnoloģiju pakalpojumiem un ir plaši pazīstami kā Latvijā, tā pasaulē. "BiSMART" partneri ir "Latvijas Mobilais telefons", "Telia Latvija", VISMA, "Cisco", "Digital Mind", "Microsoft", IBM un ALSO.
Uz sarakstu