Privātskolas līdzīpašnieks: Juridiski Latvijā iespējams nodibināt skolu, kas nav Izglītības ministrijas pakļautībā
Juridiski Latvijā ir iespējams nodibināt skolu, kas nav Izglītības un zinātnes ministrijas pakļautībā. Vairākas šāda veida skolas jau ir izveidotas, aģentūrai LETA pastāstīja privātās skolas "Innova" dibinātājs un līdzīpašnieks Broņislavs Zeļcermans.
Lai izveidotu šādu skolu, ir nepieciešams saņemt licenci, kas ļauj veikt izglītības darbību. Ir jāizpilda arī prasības, kas saistītas ar telpu atbilstību, sanitārajām normām, procesu nodrošinošo darbinieku sastāvu - viņiem ir jābūt diplomam par iegūtu pedagoģisko izglītību.
"Ar to pietiek. Kopumā, ja ir telpas un pedagogi, viss, var sākt," sacīja Zeļcermans.
Viņš atklāja, ka darbību drīz sāks skola franču valodā. Tā būs zināmas Francijā darbojošās skolas filiāle. Latvijā jau darbojas skola angļu valodā, kas darbojas pēc amerikāņu universitātes programmām un izsniedz attiecīgos atestātus.
"Starp citu, tagad grib izveidot arī vienu šādu krievu skolu. Viņi veic akreditāciju pēc krievu dokumentiem," atklāja "Innovas" līdzīpašnieks.
Pēc viņa teiktā, skolas angļu un franču valodā vēlas atvērt krievi, kuri pārcēlušies uz dzīvi Latvijā.
Uz šādām skolām neattiecas prasības par mācību programmu un valodu proporcijām, kas noteiktas Latvijas likumos.
Bērni šādās skolās var mācīties, ja vecāki ir ar mieru nesaņemt dokumentu par Latvijas izglītības iegūšanu. Parasti šādi vecāki neorientējas uz Latviju un nesaista ar to savu bērnu nākotni, uzskatot šādu dokumentu par nevajadzīgu.
"Jaunās skolas, kuras tiek veidotas, acīmredzami ir domātas atbraukušajiem krieviem un maksās dārgāk. Tās ir orientētas uz to, lai bērni pēc pabeigšanas dotos tālāk uz Rietumiem, saņēmuši dokumentu par starptautisku izglītību. Tas tiek atzīts citās valstīs, bet ne Latvijā," skaidroja Zeļcermans.
Pilnu intervijas tekstu krievu valodā lasiet aģentūras LETA krievu sadaļā.
Uz sarakstu