Plānošanas reģionu pienākumus papildinās ar saimnieciskās darbības veicināšanu
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) likuma izmaiņu anotācijā norāda, ka nākotnē plānošanas reģioniem būtiska loma varētu būt reģiona uzņēmēju sadarbības veicināšanā un uzņēmējdarbības, pētniecības un izglītības, kā arī publiskā sektora sadarbības veicināšanā. Šo darbību mērķis būtu aktivizēt reģiona inovāciju sistēmu un celt reģionā radīto produktu pievienoto vērtību.
Plānošanas reģioni varētu arī piedāvāt "brokerus" jeb cilvēkus, kuri nodarbotos ar informācijas apkopošanu par uzņēmēju vajadzībām. Savukārt, veicot informācijas analīzi, plānošanas reģioni sadarbībā ar pētniecības iestādēm piedāvātu risinājumus uzņēmējiem, jo tiem nereti pietrūkst laika šādas informācijas ieguvei un apkopošanai pat tad, ja potenciāli sadarbība būtu abpusēji izdevīga, uzskata ministrija.
Sadarbībā ar pašvaldībām plānošanas reģioni informētu par finanšu pakalpojumu pieejamību reģionos, lai iedzīvotāji varētu izmantot sev nepieciešamos finanšu pakalpojumus. Šī informācija būtu, piemēram, par naudas izņemšanas, iemaksas iespējām un norēķinu veikšanas iespējām.
Kā pozitīvu piemēru reģiona attīstībā VARAM min Latgales uzņēmējdarbības centru - kopš tas sācis darbību, Latgales reģionā ir samazinājies bezdarba līmenis, un tiek prognozēts samazinājums arī turpmāk, kā arī tiek radīti jauni ieņēmumi valsts budžetā.
Uz sarakstu