Notiek dabas aizsardzības plānu izstrāde Riebiņu novada īpaši aizsargājamām dabas teritorijām
Riebiņu novada dome sadarbībā ar biedrību "Daugavpils Universitātes Dabas izpētes un vides izglītības centrs" 2015.gadā uzsāka Latvijas vides aizsardzības fonda projektu "Dabas aizsardzības plānu izstrāde dabas liegumiem "Rušonu ezera salas" un "Lielais Pelečāres purvs", un dabas aizsardzības plāna aktualizēšana dabas liegumam "Jašas-Bicānu ezers".
Kā pilsētas informācijas portāls Preili24.lv uzzināja Riebiņu novada pašvaldībā, dabas aizsardzības plāna ietvaros plānots izstrādāt dabas aizsardzības plānus minētajām trijām Riebiņu novada īpaši aizsargājamām dabas teritorijām. Projekta īstenošanu plānots pabeigt līdz 2016.gada novembrim.
Aizsargājamo teritoriju dabas aizsardzības plānu izstrāde ir vitāli nepieciešama, lai saskaņotu dabas aizsardzības, dabas resursu izmantošanas un reģiona ilgtspējīgas attīstības intereses, nodrošinot teritorijas dabas vērtību saglabāšanu, kā arī lai nodrošinātu labvēlīgu aizsardzības statusu tām īpaši aizsargājamām sugām un īpaši aizsargājamiem biotopiem, kuru aizsardzības nolūkā šī teritorija ir izveidota.
Līdz šim pieejamā informācija par minētajos dabas liegumos sastopamajām īpaši aizsargājamām sugām un īpaši aizsargājamiem biotopiem ir novecojusi. Ilgtspējīgai dabas vērtību saglabāšanai norādītajās ĪADT, nepieciešams veikt dabas vērtību inventarizāciju, precizējot īpaši aizsargājamo biotopu platības, tajos sastopamo īpaši aizsargājamo sugu sarakstus, novērtējot sugu populāciju izmērus, izvērtējot iespējamos apdraudējumus un sagatavojot ieteikumus to saglabāšanai. Nepieciešamo apsaimniekošanas pasākumu plānošanai un īstenošanai nepieciešams sagatavot detalizētu kartogrāfisko materiālu, izstrādāt ieteikumus teritoriju funkcionālajam zonējumam, kā arī izskatīt nepieciešamību teritoriju individuālajiem aizsardzības un izmantošanas noteikumiem.
Projekta ietvaros 2015.gadā jau ir veikta lielāka daļa no paredzētajiem lauka pētījumiem, kuru ietvaros apsekotajās Riebiņu novada īpaši aizsargājamajās dabas teritorijās ir konstatētas daudzas Eiropas nozīmes īpaši aizsargājamās sugas un biotopi, kuru dabas aizsardzības vērtība ir nozīmīga ne tikai Latvijas, bet arī Eiropas Savienības mērogā.
Uz sarakstu