Liepājas pedagogi streika dienā veiks metodisko darbu, piedalīsies inventarizācijās un kursos
Liepājas pedagogi, kuri piedalīsies izglītības darbinieku streikā, streika dienā nemācīs skolēnus, bet nodarbosies ar citām lietām, kas ietilpst viņu pienākumos, piemēram, veiks metodisko darbu un izglītības iestāžu inventarizācijas, kā arī piedalīsies kursos, liecina izglītības iestāžu sniegtā informācija par darba kārtību streika dienā.
Kā aģentūru LETA informēja Liepājas Izglītības pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone, visi Liepājas pedagogi, kuri piedalīsies streikā, atradīsies savās darbavietās - skolās un bērnudārzos, bet plānotās nodarbības un mācību stundas nenotiks. Audzēkņiem, kuri 27.novembrī ieradīsies izglītības iestādēs, tiks nodrošināti uzraudzības pakalpojumi - aprūpe un ēdināšana, kā arī bērnu drošībai un veselībai atbilstoši apstākļi.
Liepājas bērnudārzos ieradīsies ap 50 bērnu, kuru vecākiem nav iespēju rast citu alternatīvu savu mazuļu pieskatīšanai. Ja streikā piedalās tikai daļa no pedagogiem, tiks organizēts arī atbilstīgs mācību process - vairākās skolās notiks atsevišķas mācību stundas.
Liepājas pašvaldība atbalsta pedagogu prasības, saglabājot šajā dienā samaksu pirmsskolas iestāžu darbiniekiem un nosedzot arī valsts daļu, kas tiek maksāta mērķdotāciju veidā bērnudārzu pedagogiem. Par to vienojušies Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Vilnis Vitkovskis (Liepājas partija) un Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) Liepājas pilsētas arodorganizācijas priekšsēdētāja Simona Petrovica.
Liepājas pašvaldība nodrošinās darba samaksu visiem tiem bērnudārzu darbiniekiem, kuri šajā dienā veiks savus darba pienākumus, lai nodrošinātu iestādes sniedzamo minimālo pakalpojumu klāstu.
LIZDA Liepājas pilsētas arodorganizācijas priekšsēdētāja informēja, ka Liepājā streikā plāno piedalīties 1315 izglītības iestāžu darbinieki no 33 izglītības iestādēm.
Jau vēstīts, ka 27.novembrī paredzētajā streikā piedalīsies 850 izglītības iestādes visā Latvijā. Streikā piedalīsies gan vispārizglītojošās skolas, gan pirmsskolas izglītības iestādes, gan sporta skolas, gan internātskolas, gan arī augstskolas un zinātnes iestādes.
LIZDA izvirzīs divas prasības. Pirmkārt, novirzīt rezervētos deviņus miljonus eiro jau esošo noteikumu pilnveidei, lai uzlabotu darba samaksas nosacījumus visiem nozarē strādājošajiem, īpaši uzsverot pirmsskolas iestāžu, mazo skolu, atbalsta personāla stāvokļa uzlabošanas nepieciešamību, kā arī pilnveidot pedagogu darba samaksas jauno modeli, ņemot vērā LIZDA priekšlikumus. Otrkārt, arodbiedrība prasīs nodrošināt finansējumu augstākajai izglītībai un zinātnei.
Uz sarakstu