Latvijas finanšu sektors ievieš starptautiskās finanšu sankcijas
Eiropas Savienība (ES) ir panākusi vienošanos par starptautisko sankciju ieviešanu pret 18 bijušajām Ukrainas amatpersonām, kas ir atbildīgas par Ukrainas valsts līdzekļu izsaimniekošanu un cilvēktiesību pārkāpumiem, pilsētas informācijas portālu tīklu Pilseta24.lv informēja Finanšu un kapitāla tirgus komisijas Komunikācijas daļas vadītāja Laima Auza.
No ceturtdienas, 6.marta, ir stājusies spēkā ES Padomes regula, kas ir tieši piemērojama visās dalībvalstīs, tai skaitā Latvijā.FKTK ir informējusi bankas un finanšu iestādes par ES Padomes regulas stāšanos spēkā un atgādinājusi par pienākumu rīkoties atbilstoši tās prasībām. Finanšu līdzekļu iesaldēšana nozīmē, ka klienta nauda tiek nobloķēta, un personai ir liegta jebkāda tālāka rīcība ar šiem līdzekļiem.
FKTK seko līdzi, lai šīs darbības tiktu nodrošinātas visās Latvijā bankās un finanšu iestādēs, ja tām ir klienti no sankciju saraksta. FKTK nepieciešamības gadījumā ir tiesīga pieņemt lēmumu par starptautisko organizāciju noteikto sankciju piespiedu izpildi. Jāatzīmē, ka FKTK ir atbildīga par starptautisko organizāciju noteikto finanšu sankciju izpildi un kontroli Latvijas finanšu iestādēs.
Vērtējot finanšu sankciju ietekmi uz Latvijas banku sektoru, FKTK nesaskata, ka tas varētu radīt situāciju, ka netiktu ievērotas kādas regulējošās prasības Latvijas bankās. Tāpat sankcijām nebūs tieša ietekme uz banku sektora kopējo noguldījumu apjomu vai finanšu rādītājiem.
Jāatgādina, ka šā gada 4.martā LR Ārlietu ministrija uzsāka juridisko procedūru, lai ieviestu ceļojuma ierobežošanas un aktīvu iesaldēšanas sankcijas Latvijas līmenī pret bijušajām Ukrainas amatpersonām. Uz sarakstu