Kad jāveic jumta siltināšana?
Viens no galvenajiem rādītājiem mājas energoefektivitātes nodrošināšanai, līdz ar to arī naudas ekonomijai, ir jumta kvalitāte. Tas attiecas gan uz privātmājām, gan daudzstāvu ēkām, kurās augšējo telpu tips ir, tā saucamie, aukstie bēniņi. Kā zināt, kad pienācis laiks jumta siltināšanai? Par to vairāk turpinājumā.
Kādēļ svarīgi siltināt jumtu?
Gan mitrums, gan temperatūras svārstības samazina ēkas situma noturību, radot bojājumus un apdraudot ēkas konstrukciju. Siltais gaiss, kas ar lielu spiedienu ceļas uz augšu, pat pa vismazākajām plaisām izplūst ārā. Mājām, kas celtas pagājušajā gadsimtā, visticamāk, jumts un tā konstrukcija jau sen ir nolietojušies.
Var teikt, ka jumts pilda aizsargājošu funkciju – ziemā pasargā no aukstuma, bet vasarā no karstuma. To visvairāk izjūt cilvēki, kuri dzīvo daudzdzīvokļu māju augšējos stāvos. Piemēram, ja ēkai ir nesiltināts plakanais melnais jumts, vasaras karstumā tas pārāk sasilda dzīvokli, bet ziemā atdzesē.
Bieži vien ziemā nelīdz pat nomainītie logi un pareizi noregulētā apkure, gaisa temperatūra telpās ir zema, bet cilvēki salst. Ja mājās ir mazi bērni, tā ir problēma, kuru daudzi cenšas atrisināt ar elektrisko sildītāju palīdzību. Tie atkal ir lieki izdevumi. Šādā gadījumā problēmu var atrisināt jumta siltināšana, tā panākot siltuma ekonomiju.
Pareizi nosiltināts jumts ziemas laikā samazinās apkures izmaksas un apkārtējo trokšņu līmeni, bet vasarā tas pildīs pretējās funkcijas – neļaus telpām uzkarst. Ēkas renovācija ir viens no variantiem, lai sakārtotu ēku, arī siltinot vai pat nomainot tās jumtu un konstrukcijas. Ja vienīgā ēkas “sāpe” ir jumts, tas nozīmē, ka pienācis laiks tā sakārtošanai un siltināšanai.
Pēdējā laikā cilvēkiem ir tendence iegādāties vecas lauku mājas un pārcelties dzīvot uz laukiem. Pirmais darbs, uzsākot vecas mājas atjaunošanu, ir tās konstrukciju nolietojuma izvērtēšana. Tas attiecas gan uz pamatiem un sienām, gan arī jumtu. Ja nepieciešama jumta nomaiņa, tad jāpadomā arī par ventilāciju un jumta siltināšanu, lai tas kalpotu ilgi un sniegtu komfortu gan ziemā, gan vasarā.
Labākais laiks jumta siltināšanai
Jumta siltināšanu nevajadzētu atlikt uz ziemas aukstumu vai vasaras karstumu, kad iespējamas krasas temperatūras svārstības. Šādu darbu vislabāk veikt pavasarī vai rudenī, galvenais – jāatceras, ka to var veikt laika apstākļos, kad temperatūra nav zemāka par -10 grādiem.
Ko darīt, ja nepieciešams mainīt vai siltināt jumtu, bet pietrūkst līdzekļu? Ja problēma risināma neatliekami, saimnieciskās darbības veicēji var kārtot aizņēmumu, izvērtējot aizdevēja uzticamību un piedāvātās procentu likmes. Piemēram, Creamcredit.lv veido pielāgotus risinājumus, kas atbilst klienta konkrētajām vajadzībām un iespējām. Pirms aizdevuma noformēšanas svarīgi izvērtēt uzņēmuma maksātspēju!
Rūpīgi novērtējiet savas mājas jumtu, veiciet aprēķinus, siltiniet un dzīvojiet komfortabli!
Uz sarakstu