Ergonomiska virtuve – katras mājas sirds
Statistiķi arī apgalvo, ka virtuves mēbeles ģimene vidēji lieto 20 gadus. Tātad pa šiem gadiem saimniece, ekspluatējot mēbeles, izdara 2,6 miljonus dažādu kustību. Šāda slodze saimnieces locītavām nav joka lieta. Tāpēc ir tik svarīgi iegādāties kvalitatīvas, jūsu virtuvei piemērotas mēbeles un pārdomāti tās izvietot. Gan saglabāsiet veselību un spēkus, gan ieekonomēsiet laiku.
Racionāls mēbeļu izvietojums
Vairumam no mums ir samērā nelielas virtuves. Galvenais, ko sagaidām no virtuves, lai tā ir pārdomāta un komfortabla. Aizvērsim acis un uz mirkli iedomāsimies, kā mēs sākam gatavot ēst: izņemam no ledusskapja gaļu, mazgājam to, sagriežam, izklapējam un cepam. Tāds ir ceļš lielākajai daļai produktu, līdz tie gatava ēdiena veidā nonāk uz mūsu galda – ledusskapis, izlietne, sadalīšanas virsma, plīts.
Respektīvi, mēbeles, virtuves tehniku un trauki arī jāizvieto šādā secībā. Ja pašlaik mēbeles jūsu virtuvē ir izkārtotas citādāk, tas ir jāizlabo. Ja to kaut kādu iemeslu dēļ nav iespējams izdarīt, jāpārplāno virtuve. Lielas klapatas? Jā, bet veselība ir svarīgāka par visu.
Darba trīsstūris
To veido trīs aktivitāšu centri – ledusskapis, izlietne, plīts. Ergonomiskā virtuvē attālumam starp šiem centriem jābūt minimālam. Izlietnei jāatrodas 100–110 cm attālumā no plīts un aptuveni 1,5 m attālumā no ledusskapja. Loģiski, ka blakus izlietnei jānovieto tādas mēbeles kā virtuves skapīši ar traukiem, trauku mazgājamā mašīna (ja tāda ir), sīkā sadzīves tehnika (mikseri, kafijas dzirnaviņas u.c.).
Ražotāji iesaka ledusskapi novietot vietā, kur mazāk iespīd saule un tālāk no apkures sistēmām. Tāpēc labāk to novietot virtuves stūrī, tuvāk izlietnei.
Plīts – trešais trīsstūra pieturas punkts, kur produkti jau pārvēršas ēdienā. Speciālisti iesaka to novietot 120–150 cm attāluma no virtuves galda vai bāra letes.
Augumam atbilstošas mēbeles
Virtuves ierīču un mēbeļu augstums var neatbilst jūsu augumam. Tās var būt vai nu par augstu, vai par zemu. Abos gadījumos, darbojoties virtuvē, jūs ātri nogursiet. Sliktākajā gadījumā nepiemērotas mēbeles var kļūt par iemeslu sāpēm rokās vai muguras sāpēm. Lai saprastu, vai mēbeles pēc augstuma ir jums piemērotas, ergonomikas speciālisti iesaka saliekt rokas elkoņos – attālumam starp rokām un darba virsmu jābūt aptuveni 15 cm.
Speciālisti rekomendē veidot virtuves mēbeļu darba virsmu dažādos līmeņos. Šāds vienkāršs risinājums ļauj ķermenim optimāli sadalīt slodzi. Maksimāli augstai darba virsmai jābūt izlietnes zonā. Šeit tā var būt 1m augstumā. Bet zonā, kur jūs smalcināt, sadalāt produktus, augstumam jābūt par 10 cm mazākam – 85–90 cm no grīdas.
Mēbeļu darba virsmu augstumu var regulēt dažādos veidos, atkarībā no tā, kāda ir jūsu virtuves iekārta. Ideāli, ja jūsu mēbelēm var regulēt kāju augstumu. Neierastāks risinājums ir piekārt apakšējos skapīšus pie sienas. Šādu ideju var realizēt dzīvē tikai tad, ja mēbeles stiprina pie nesošās sienas. Pats vienkāršākais variants: uzlikt uz mēbeles darba virsmas zonas, kas jāpaaugstina, biezu virtuves dēlīti. Panāksiet gan vajadzīgo augstumu, gan iespēju ērti griezt produktus uz paša dēlīša.
Neredzamie gaismekļi virtuvē
Pagājis ir tas laiks, kad telpu izgaismoja viena griestu lampa. Šobrīd ir aktuāli daudzi iebūvēti gaismekļi ar minimālu dekoru un furnitūras daudzumu, kas apgaismo konkrētas zonas. Gaismas avotam nav jāpiesaista sev uzmanība.
Visu veiksmīgai virtuves iekārtošanai nepieciešamo atradīsiet šeit. Interneta veikalā 220.lv pieejami visdažādākie gaismekļi jebkurai gaumei. Gaismekļi virtuvē spēlē svarīgu lomu. Tie var ļoti efektīgi izgaismot atsevišķas mēbeles vai dekora priekšmetus. Tāpat 220.lv interneta veikals piedāvā plašu mēbeļu izvēli skandināvu, klasiskajā, praktiskajā un modernisma stilā.