7 padomi, kā veicināt finansiālo stabilitāti
Mēs nekad nevaram paredzēt, kas mūs sagaida, tādēļ vajadzētu tiekties uz to, ka vienmēr jūtamies finansiāli stabili. Diemžēl daudziem finanšu pārvaldība ir svešs temats, līdz ar to regulāri tiek radīti iztrūkumi budžetā. Kā izmantot pieejamās finanses gudri un veicināt finansiālo stabilitāti, lai neparedzēti izdevumi neiedragātu maciņu? Raksta turpinājumā esam apkopojuši 7 noderīgus padomus!
Izveidojiet budžeta plānu un ievērojiet to
Visa pamats ir budžeta izveide – tas palīdzēs kontrolēt finanšu plūsmu. Lai izveidotu budžetu, izmantojiet papīra lapu, Excel tabulu vai speciālu mobilo aplikāciju. Apkopojiet visus savus ienākumus un izdevumus un seciniet, kurā sfērā varat mēģināt ietaupīt. Atcerieties, ka budžeta plāns darbojas ilgtermiņā, tādēļ veiciet izpēti ilgākā laika posmā!
Veidojiet "drošības spilvenu"
Lai izvairītos no situācijām, kad neparedzēti izdevumi pamatīgi iedragā naudas maciņu, veidojiet ''drošības spilvenu''! Par pietiekamu drošības spilvenu tiek uzskatītas aptuveni 3–6 mēnešalgas. Populārākās pieejas, kā veidot iekrājumus – katru nedēļu vai mēnesi iemetot krājkasītē konkrētu naudas summu vai regulāri pārskaitot konkrētu naudas summu uz krājkontu. Atcerieties, ka šai summai nav jābūt ievērojamai un tādai, kas liks "savilkt galus" – lēnāk iesiet, tālāk tiksiet!
Veiciet ieguldījumus
Tāpat kā krājumu veidošana, arī ieguldījums ir vēl viena pasīva pieeja, kā lēnām, taču pārliecinoši palielināt savu bagātību un finansiālo stabilitāti. Kad ietaupījumi kļūst arvien lielāki, varat, piemēram, veikt lielākas iemaksas pensijas fondā. Ilgtermiņā šādi šķietami sīkumi atmaksājas ar uzviju!
Rūpīgi apdomājiet katru pirkumu
Vienmēr rūpīgi apdomājiet katru pirkumu – cik tas maksā un vai tas patiesi ir nepieciešams? Vai esat pārliecināts, ka bez tā nevarat iztikt? Lielisks veids, kā izvairīties no impulsīviem pirkumiem, ir apdomāt katru pirkumu aptuveni 1–2 stundas. Tiklīdz jūs sāk mākt šaubas, atsakieties no pirkuma.
Atbrīvojieties no finansiāliem slogiem
Ja jums ir kādi parādi, sākumā koncentrējieties uz to, lai no tiem atbrīvotos – nav nozīmes veidot iekrājumus, kamēr jums vēl ir saistības. Tāpat nevajadzētu aizņemties, lai atmaksātu iepriekšējos parādus.
Nostādiet emocionāli vērtīgus mērķus
Vienmēr sekojiet līdzi tam, lai mērķi ir ne tikai finansiāli, bet arī emocionāli vērtīgi. Daži no populārākajiem mērķiem: bērna izglītība, kopīgs ģimenes ceļojums, ģimenes mājoklis. Nostādot emocionāli vērtīgus mērķus, jums būs lielāka motivācija tos sasniegt, līdz ar to centīsieties izvairīties no jebkuriem nenozīmīgiem tēriņiem, kuriem nav nekādas vērtības.
Apgūstiet jaunas zināšanas
Jaunas zināšanas noder vienmēr – tas varētu likties pārsteidzoši, taču zināšanas uzlabo finansiālo situāciju! Ar jaunām zināšanām jūs varat iegūt paaugstinājumu amatā vai nodrošināt pasīvu ienākumu avotu. Vairāk par šo tēmu varat lasīt šajā rakstā.
Jārēķinās, ka sākumā jaunas zināšanas prasīs zināmu finansiālu ieguldījumu, taču pēc tam tas pavisam noteikti atmaksāsies.
Uz sarakstu