6 noderīgas aplikācijas budžeta plānošanai
Rēķinu katru mēnesi šķietami kļūst arvien vairāk un lielāki? Nespēj kontrolēt naudas plūsmu un šķiet, ka vienmēr iztērē par daudz? Risinājums šķiet tikai patēriņa kredīts, kas spētu nosegt neparedzēti radušos izdevumus? Iespējams, kāda no šīm budžeta plānošanas aplikācijām spēs Tev palīdzēt izvērtēt savas finanšu iespējas (arī lai saprastu, vai pietiekami atbildīgi un pārdomāti vari ņemt patēriņa kredītu un to laikus atmaksāt).
♦ Goodbudget. Nosaukums daudzsološs "Labs budžets". Aplikācija tiem, kam patīk visu salikt pa plauktiņiem, izdevumus – pa kategorijām. Izmantojot šo aplikāciju, vari sakārtot savus ienākumus tā, lai būtiskākie maksājumi ir nosegti, un saprast, cik daudz brīvas naudas paliek pāri ikdienas vai atpūtas tēriņiem. Vienkārša un ērta aplikācija tiem, kuri grib sākt kontrolēt savus tēriņus.
♦ Wally. Sākot ar to, ka šī aplikācija ir bez maksas, kas ir būtiski. Šī aplikācija ļauj kontrolēt izdevumus, ja rūpīgi ierakstām tos vai pat nofotografējam. Tā atgādina, kad jāsamaksā būtiskākie rēķini, un palīdz izprast, vai varam izveidot kādus uzkrājumus.
♦ PowerPay. Ja Tev jau ir patēriņa kredīts, šī aplikācija būs īpaši noderīga. Tā palīdzēs izstrādāt individuālu naudas atmaksas plānu, kuru vari atļauties, balstoties uz taviem ienākumiem un izdevumiem. Aplikācija ir lielisks palīgs tiem, kuriem izveidojušās kredītsaistības un viens no prioritārajiem mērķiem ir tās nosegt.
♦ Level Money. Aplikācija ir lielisks rīks, ar kura palīdzību ne tikai izveidot savu budžeta plānu, bet arī palīdz to ievērot (ja nu gadās palaist kaut ko garām). Šī aplikācija vienmēr turēs tevi lietas kursā par to, cik esi iztērējis un cik vēl vari atļauties tērēt. Tāpat šādi sapratīsi, vai vari atļauties ko iekrāt un kā veiksmīgāk tikt galā ar savām parādsaistībām, ja tādas ir. Arī šī aplikācija ir bez maksas.
♦ You Need a Budget. Arī ar izteiksmīgu nosaukumu aplikācija, kas palīdzēs ne tikai plānot ikdienas un ikmēneša tēriņus, bet ieplānot lielākus izdevumus uz priekšu, balstoties uz citiem iepriekš veiktiem neparedzētiem izdevumiem (ko, protams, būsi atzīmējis aplikācijā). Standartā arī šī aplikācija palīdzēs veidot viegli pārskatāmu ikmēneša budžetu, pēc kā vadīties.
♦ Mobils. Aplikācija vairāk paredzēta, lai vari izsekot tam, kā notiek tavu tēriņu kritums vai kāpums (tāpat kā ienākumu). Izmantojot šo aplikāciju, kādu laiku vēlāk daudz veiksmīgāk varēsi izveidot savu tēriņu budžetu, balstoties uz esošajiem datiem.
Taču pats būtiskākais – lai kādu aplikāciju arī neizvēlies – ir izpratne, ka sava nauda ir jākontrolē un jāplāno, kā to labāk tērēt vai kā iekrāt. Ikviens izdevums šķiet nepieciešams, līdz mēneša beigās ielūkojamies kādas minētās aplikācijas kopsavilkumā un saprotam, ka šur tur tērēts nepārdomāti. Aplikācijas ir lielisks veids, kā saprast, ka savu izdevumu un ienākumu balanss jāplāno rūpīgāk, pievēršot uzmanību tam, kur un cik daudz tērējam. Kad tas saprasts, kāda no šīm aplikācijām var būt lielisks palīgs, lai kontrolētu to, ka sekojam savam uzstādītajam budžetam un mērķim.