Banner 980x90

EFB vai AGM akumulators?

Nav šaubu par akumulatora nozīmi automašīnas darbības nodrošināšanai. Tuvojoties aukstai sezonai ne viens vien autobraucējs aizdomājas par akumulatora maiņu. Tas saprotams, jo kārtībā esošs akumulators nodrošina automašīnas veiktspēju jebkurā situācijā un ir uzticams barošanas avots daudzveidīgajai elektronikas pakotnei, ar ko aprīkotas mūsdienu automašīnas. Autovadītājam nav jābūt speciālistam, lai iegādātos jaunu akumulatoru atbilstoši sava auto modelim, tomēr daži ieteikumi var palīdzēt to izvēlē.

Akumulatori, līdzīgi kā automašīnas kopumā, salīdzinot ar to sākotnējiem modeļiem, ir piedzīvojuši ievērojamas pārmaiņas. Šobrīd AGM (Absorbent glass matt – absorbējošā stikla šķiedra) un EFB (Enhanced flooded battery – uzlabotas plūstamības akumulators) tiek uzskatīti par mūsdienu apstākļiem vispiemērotākajiem akumulatoriem automašīnām ar lielu skaitu enerģijas patērētāju un “start – stop” tehnoloģiju.

AGM akumulatori

AGM akumulatori ir izturīgāki pret zemām temperatūrām un vibrāciju. AGM akumulatori galvenokārt strādā visefektīvāk tieši kopā ar “start-stop” tehnoloģiju. Tas gan nav šķērslis izmantot AGM akumulatora stiprās puses arī automašīnām bez “start – stop” sistēmas: šī tehnoloģija nodrošina lielākas jaudas rezerves, no kurām var gūt labumu arī parastie transportlīdzekļi, piemēram, nodrošinot ilgāku akumulatora kalpošanu. Šādos gadījumos pirms iegādes ieteicams konsultēties autoservisā vai pie speciālistiem. Vērts apsvērt AGM akumulatora iegādi, ja:

  • ikdienā veicat īsus braucienus (mazāk par 10 km dienā un mazāk nekā 10 000 km gadā), kas nedod ģeneratoram pietiekami daudz laika, lai pienācīgi uzlādētu akumulatoru;
  • automašīnu izmantojat sezonāli – AGM akumulatoru pēc ilgas dīkstāves ir vieglāk uzlādēt;
  • automašīna ir pakļauta krasai temperatūras maiņai – AGM akumulators var izturēt ekstrēmas ārējās temperatūras, jo tam ir lielas jaudas rezerves;
  • automašīna aprīkota ar lielu skaitu elektrisko ierīču – vienīgi AGM akumulators nodrošinās transportlīdzekli ar nepieciešamo jaudu;
  • “start – stop” sistēma ir efektīvāka ar AGM akumulatoru.

Ne mazsvarīgi, ka slēgtā tipa AGM akumulatori ir noplūžu droši, jo elektrolīts ir fiksēts stikla šķiedras materiālā. Pat ja akumulators ir bojāts, no tā nevar izplūst skābe. 

EFB akumulatori

EFB akumulatori ir starpposms starp tradicionālo SLI (Starting, Lighting &Ignation – palaišana, gaismas, aizdedze) ierīci un AGM akumulatoriem. Tā automašīnai ar vienkāršu “start – stop” tehnoloģiju sākotnējā komplektācijā ir EFB akumulatori, tomēr speciālisti, kā jau noskaidrojām, var ieteikt to nomainīt uz jaudīgu AGM akumulatoru, kas nodrošinās “start – stop” tehnoloģijas drošu darbību bez traucējumiem. EFB akumulatoru priekšrocība ir labāki parametri salīdzinājumā ar SLI un zemāka cena nekā AGM akumulatoriem.

EFB  akumulatoriem ir modifikācijas, kuras īpašības ir mazliet pietuvinātas AGM tipa akumulatoriem. EFB akumulatoros plates tiek papildinātas ar papildus kalcija un citu ķīmisko elementu maisījumu, kas paildzina akumulatora mūžu un mazina to sairšanu. Elektrolītam tiek pievienotas speciālas piedevas, lai mazinātu iztvaikošanas iespējamību. 

Pašlaik AGM un EFB akumulatorus plaši izmanto ar “start –stop” tehnoloģiju aprīkotos auto.

Izvērtējot jauna akumulatora iegādi, pievērsiet uzmanību pazīstamu un pārbaudītu ražotāju piedāvājumam – Exide un Bosch akumulatori zināmi un labi sevi parādījuši mūsu ziemās. Francijas uzņēmums Exide ir viens no vadošiem akumulatoru ražotājiem Eiropā ar vairāk nekā 120 gadu pieredzi. Exide akumulatori tiek ražoti gandrīz visiem transporta līdzekļiem – no motocikliem līdz noliktavu tehnikai un motorlaivām. AGM akumulatori ar “start – stop” sistēmu plaši pārstāvēti arī vācu ražotāja Bosch piedāvājumā. Abu ražotāju akumulatori ir augstas kvalitātes un atbilst mūsdienas autoražotāju prasībām. Izvēloties Exide un Bosch akumulatorus, jūs varat būt droši, ka tie jums bez problēmām kalpos vairākus gadus.


Sākoties rudens sezonai, interneta veikals 220.lv piedāvā iegādāties dažādus akumulatorus no zināmiem ražotājiem. 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu