Airsoft ieroči – 10 lietas, kas vecākiem par tiem jāzina
Airsofts ir aktīvās atpūtas veids – militāro un tiesībaizsardzības scenāriju simulācija –, kura norises laikā tiek izmantoti airsoft ieroči: šaujamieroču replikas, kas raida apaļas plastmasas bumbiņas. Lai arī trāpījums ar šīm lodītēm lielākoties ir nekaitīgs, reālistiskā izskata airsoft ieroči vecākiem varētu likt aizdomāties par to, vai šī aktivitāte ir jauniešiem droša. 10 lietas, kas vecākiem jāzina, pirms ļaut saviem bērniem iesaistīties straikbola aktivitātēs, lasi turpinājumā!
Vai airsoft izklaide ir droša?
Ja tiek ievēroti noteikumi, airsofts jeb straikbols ir droša aktivitāte, tomēr jāņem vērā, ka arī šajā sporta veidā (tāpat kā visos citos) ir zināmi traumu gūšanas riski. Airsoft ieroči ir radīti, lai ar dažādiem ātrumiem šautu aptuveni 6 mm diametra plastmasas lodītes, un, kaut tie ir relatīvi droši, ja tiek lietoti pareizi, var gadīties tikt pie kāda ziluma un traumas, ja netiek izmantoti piemēroti aizsarglīdzekļi.
Lai garantētu maksimālu drošību, ir jāievēro vairāki noteikumi. Par katru no tiem sīkāk lasi turpinājumā.
1. Acu aizsardzība
Pirmais noteikums – vienmēr lietot piemērotu acu aizsargu, piemēram, triecienizturīgas aizsargbrilles (tostarp celtniecībā lietojamās) vai pilnu sejas masku, kas radīta speciāli airsofta vajadzībām. Acu aizsardzība ir ļoti svarīga, jo gūtie ievainojumi var būt ļoti nopietni.
2. Ādas aizsardzība
Ir vērts uzvilkt ne tikai brilles, bet arī citu aizsargājošo aprīkojumu, piemēram, taktiskos cimdus, ķiveri un apģērbu ar garām piedurknēm, starām, augstu apkakli, lai nosegtu iespējami daudz ādas. Šādi var samazināt traumu risku tuva diapazona vai nejaušu trāpījumu gadījumā.
3. Drošs šāviena attālums
Ir svarīgi ievērot drošu šāviena attālumu. Nedrīkst šaut uz cilvēkiem, kas atrodas tuvumā, lai izvairītos no lieku traumu riska. Tā vietā spēlētājs ir jāinformē par to, ka viņš ir “nošauts”, pieejot klāt, pieskaroties plecam un pasakot to ar kāda īsa vārda palīdzību, piemēram, “piu!”, “beigts”, “trāpīts” vai kā tamlīdzīgi.
Foto: GUNSnLASERS.lv4. Skaidra komunikācija
Tāpat kā jebkurā dzīves jomā, arī airsoftā skaidra komunikācija ir ārkārtīgi svarīga tieši no drošības aspekta. Spēles un drošības noteikumu izpratne un ievērošana palīdzēs izvairīties no muļķīgām traumām. Savukārt citu spēlētāju informēšana par būšanu “nošautam” palīdzēs veidot godīgu un baudāmu maču.
5. Atbildīga attieksme pret replikām
Prātīga, atbildīga izturēšanās pret spēles inventāru ir pats galvenais. Airsoft ieroči jāizmanto tikpat uzmanīgi kā reāli šaujamieroči:
- ieroča stobrs jātur pavērsts drošā virzienā (tur, kur nav cilvēku un dzīvnieku);
- jāpārliecinās, ka tad, kad airsoft ieroči netiek lietoti, tie nav pielādēti un ir iestatīts drošinātājs;
- nekad nedrīkst vicinātun lieto šīs replikas publiskā, sabiedriskā vidē, kur tos varētu noturēt par īstiem šaujamieročiem.
Tāpat ir svarīgi pieturēties pie likumiem, kas nosaka, kas, kur, kad un kā drīkst lietot straikbola ieročus, lai neiekļūtu nepatikšanās un tiesībsargājošo iestāžu redzeslokā.
Atceries un atgādini savam pusaudzim – drošība vienmēr ir pirmajā vietā jebkurā aktīvās izklaides veidā, tostarp airsoftā. Ievērojot noteikumus, lietojot piemērotus aizsarglīdzekļus un uzvedoties atbildīgi, airsoft izklaide var būt aizraujošs piedzīvojums ar minimālu traumu risku.
Vai ir kāds vecums, kurā airsoft izklaide nav droša?
Nodarboties ar straikbolu var gandrīz visas vecuma grupas, tomēr katrā valstī, tostarp Latvijā, ir noteikti vecuma ierobežojumi repliku lietošanai un iegādei. Tos nosaka valsts likumdošana un uzrauga tiesībsargājošās iestādes. Latvijā minimālais vecums, no kura airsoft ieroči ir legāli lietojami, ir 16 gadi. Tas ir noteikts, lai garantētu, ka spēlētājiem ir pietiekams fiziskais un mentālais briedums airsofta ieroču saprātīgai un drošai lietošanai.
Attiecīgi – bērniem, kas jaunāki par 16 gadu vecumu, airsoft izklaide nav droša, jo viņu koordinācijas spējas, spriestspēja vai izpratne par drošības noteikumiem nav pietiekami attīstīta, lai būtu iespējama nekaitīga, kvalitatīva, droša airsofta norise.
10 lietas, kas vecākiem jāzina par straikbola replikām
Ja tavs bērns izrāda interesi par airsoftu, ir 10 svarīgas lietas, kas tev jāzina, lai šo aktivitāti padarītu iespējami drošu un atbildīgu:
- drošības pasākumi – pret airsofta replikām jāizturas ar tādu pat pietāti un uzmanību kā pret īstiem šaujamieročiem. Māci bērnam ievērot drošu apiešanos ar replikām, tostarp pienācīgu lietošanu, drošas šaušanas praksi un aizsargu lietošanu;
- vecuma ierobežojumi – iepazīsties, izpēti un ņem vērā Latvijā noteiktos vecuma ierobežojumus straikbola repliku lietošanai. Neļauj ieročiem nonākt bērna rokās, ja viņš nav sasniedzis 16 gadu vecumu;
- uzraudzība – parūpējies par to, lai airsoft izklaide notiktu pienācīgā uzraudzībā, esi klātesošs treniņos, lai veicinātu drošības noteikumu ievērošanu, sekotu līdzi spēles procesiem un atrisinātu neskaidrības, ja tādas rastos;
- aizsargapģērbs – uzsver aizsarglīdzekļu lietošanas nozīmīgumu, sevišķi acu aizsardzībai. Pārliecinies, ka tavs bērns lieto triecienizturīgas aizsargbrilles vai speciāli airsoftam radītu pilnu sejas masku, kas no potenciāliem ievainojumiem pasargās gan acis, gan muti;
- komunikācija – māci bērnam komunicēt skaidri un efektīvi. Viņam būtu jāsaprot, kā informēt pārējos spēlētājus par to, ka viņš ir “sašauts”, ka nepieciešama palīdzība vai ka viņš ir pamanījis jebkādus drošības riskus;
- atbildīga rīcība – ieaudzini bērnā atbildīgu rīcību gan airsofta laukumā, gan ārpus tā. Tas ietver noteikumu ievērošanu, personīgo robežu cienīšanu un ievērošanu un izturēšanos pret citiem godīgi un cieņpilni;
- drošas šaušanas prakse – māci bērnam, ka airsoft ieroči jātēmē un jāšauj uzmanīgi, uzsver droša šaušanas attāluma ievērošanas nozīmīgumu un to, cik svarīgi ir nešaut uz citiem, ja viņi atrodas tuvumā;
- uzglabāšana un pārvietošana – nodrošini to, ka airsoft ieroči tiek uzglabāti droši un nav pieejami laikā, kad tie netiek lietoti spēles nolūkos. Pārvietošanas laikā tiem būtu jābūt kārtīgi nostiprinātiem un ievietotiem futrālī vai maisā, lai izvairītos no pārpratumiem publiskās vietās;
- izglītošana un treniņi – iedrošini bērnu un ved viņu uz airsofta pasākumiem un treniņu programmām, kur viņam būs iespēja saņemt pienācīgu instruktāžu un pamācības. Tas palīdzēs bērnam attīstīt svarīgākās spēles prasmes, apgūt noteikumus un labāk izprast drošības noteikumus;
- atvērta komunikācija – izveido godīgu, atvērtu komunikāciju ar bērnu par viņa straikbola aktivitātēm, apspriediet visas radušās neskaidrības, atbildi uz viņa jautājumiem un vienmēr atgādini, cik svarīga ir drošība.
Esi informēts un aktīvi iesaisties sava bērna izaugsmē, tādējādi veicinot atbildīgu spēli un bērna drošību tajā.
Foto: GUNSnLASERS.lvAirsoft Latvija veikals
Droša un aizraujoša airsoft izklaide nav iespējama bez piemērota, kvalitatīva aprīkojuma. “GUNSnLASERS” airsoft Latvija veikals piedāvā iegādāties visu nepieciešamo gan iesācējiem, gan jau pieredzējušiem spēlētājiem, gan svinību un pasākumu, gan vienkāršas, ikdienišķas spēles vajadzībām:
- drošības aprīkojums un apģērbs;
- taktiskais ekipējums un rācijas;
- munīcija, dūmu sveces, lukturīši;
- repliku “degviela” (gāzes, baterijas, gaisa baloni);
- piederumi pārgājieniem;
- papīra mērķi šaušanas treniņiem;
- humoristiski tērpi pasākumiem (piemēram, vecpuišu ballītēm) u.c.
Tāpat airsoft Latvija veikals piedāvā arī replikas – dažādu veidu, izmēru un jaudas airsoft ieroči gan iesācējiem, gan profesionāļiem drošai un aizraujošai spēlei. Apskati, kādus piedāvājumus un atlaides tev un tavam pusaudzim airsoft Latvija veikals ir sarūpējis tieši šobrīd, atverot “GUNSnLASERS” mājaslapu www.gunsnlasers.lv! Ja nepieciešams, klientu konsultants atbildēs uz visiem yaviem jautājumiem, lai vari iegādāties savām vajadzībām piemērotāko ekipējumu un aksesuārus. Izbaudi spēles garšu kādā no “GUNSnLASERS” airsofta laukumiem Rīgā!
Poligoni Rīgā
Airsoft izklaide ir pieejama vairākās vietās Rīgā. “GUNSnLASERS” piedāvā spēles gan iekštelpu, gan āra poligonos, tāpēc ar šo sporta veidu var nodarboties visu gadu neatkarīgi no laikapstākļiem.
Poligonu adreses:
- Mārkalnes ielā 10, Juglā;
- Viestura prospektā 2, Mežaparkā;
- Šampētera ielā 1, Šampēterī.
Katrs aktīvās atpūtas parks un tajā esošie laukumi ir citādi, tāpēc būs interesanti uzspēlēt visos. Poligonos ir pieejamas arī atpūtas telpas un piknika vietas ar galdiņiem, lai pēc azartiskas spēles var atpūsties, uzcept gaļu vai apēst līdzi paņemtos ēdienus.
Uz vietas izklaides parkos spēlētājiem tiek nodrošināti:
- airsoft ieroči;
- bumbiņas šaušanai;
- sejas aizsargmaskas;
- cimdi;
- kamoflāžas tērps, krāsainās dūmu granātas un granātas, ja nepieciešams.
Visu spēles laiku kopā ar spēlētājiem ir instruktors, kurš ne tikai iepazīstina ar šī sporta veida noteikumiem, bet arī dod dažādus uzdevumus, kas spēlētājiem jāpaveic. Tāpat instruktors atbildēs uz visiem jautājumiem, piemēram, ja interesē, kuri ir labākie airsoft ieroči, kā pareizi tēmēt vai papildināt bumbiņas aptverē.
Airsofts būs laba izvēle pusaudža dzimšanas dienas svinībām. Lai rezervētu pasākumu:
- zvani pa tālr. 27274646 (spiediet taustiņu 1 un pēc tam atkal 1, tad gaidiet savienojumu ar klientu konsultantu);
- raksti ziņu uz e-pasta adresi info@gunsnlasers.lv;
- aizpildi tiešsaistes formu mājaslapā www.gunsnlasers.lv.
“GUNSnLASERS” strādā katru dienu, arī nedēļas nogalēs un vēlu vakaros. Jāpiebilst, ka sestdienās un svētdienās, kā arī piektdienu vakaros brīvie laiki tiek izķerti ātrāk, tādēļ neatliec rezervāciju uz pēdējo brīdi!
Ar airsofta spēli iepazīsties “GUNSnLASERS” izklaides un aktīvās atpūtas parkos!
Uz sarakstu