Visas ziņas

 • 3 vietas Latvijā, kas saistītas ar vilkaču leģendām

  shutterstock.com

  Seno baltu apdzīvotās teritorijas jau kopš seniem laikiem ir zināmas kā zemes, kurās mīt vilkači, kas gan nemaz nav līdzīgi šausmu filmās redzamajiem asinskārajiem briesmoņiem. Arī sengrieķu vēsturnieks Hērodots jau piektajā gadsimtā pirms mūsu ēras ir minējis neurus (seno baltu tauta, kas apdzīvojusi tagadējās Latvijas un Baltkrievijas teritoriju), kas reizi gadā pārvēršoties par vilkiem.

 • Buki.lv – interneta grāmatnīca, grāmatas internetā

  Mūsdienās internetā ir iespējams iegādāties gandrīz visu, tajā skaitā arī neskaitāmas grāmatas latviešu valodā. Viss, kas jādara, ir jāatrod interneta grāmatnīca. 

 • Pērle Daugavas lokos – Grāfu Plāteru pils jeb Krāslavas pils1

  Hu Gerner/flickr.com

  Krāslavas jaunā pils jeb Plāteru pils, kuras celšana norisa gandrīz trīs desmitgades (1765. līdz 1791. gadam), un tās komplekss ir Krāslavas nozīmīgākais kultūrvēstures un arhitektūras piemineklis, kā arī valsts nozīmes arhitektūras piemineklis. Sākotnēji baroka stila ēkas celtniecība tika uzsākta pēc grāfa Konstantīna Ludviga Plātera pasūtījuma, taču tika noslēgta viņa jaunākā dēla Augusta Hiacinta Plātera laikā.

 • Skrejriteņu rašanās vēsture

  Mūsdienās pat lielu attālumu pārvarēšana ir diezgan ērta un ātra. Runa iet ne tikai par tādiem transportlīdzekļiem kā automobiļi vai motorolleri, bet arī par vienkāršākiem, kuru darbībai ir nepieciešama cilvēka enerģija. Viens no šādiem transportlīdzekļiem ir skrejriteņi, kas populāri ne tikai bērnu starpā, bet arī pieaugušo starpā.

 • SIA "EF Translate" – tulkojumi Rīgā, tulkojumu cenas, tulkošanas pakalpojumi

  Tulkojumi Rīgā, ko nodrošina kvalitatīvs tulkošanas birojs "DS Translate" ar vairāku gadu pieredzi gan rakstiskajos, gan mutiskajos tulkojumos, palīdzēs uzņēmuma attīstībai starptautiskā līmenī.

 • Turaidas Rozes leģenda – viens no zināmākajiem mīlas stāstiem

  phespirit/flickr.com

  19. gadsimta vidū Rīgas pils pārbūves laikos tās pagrabos tika atrasti seni Vidzemes hoftiesas arhīva dokumenti, un starp tiem bija arī Turaidas pils pārvaldnieka sievas ziņojums par slepkavību pie Gūtmaņa alas un tiesas prāvas protokols. Līdz mūsdienām saglabājusies arī kāda apbedījuma vieta – piemiņas vieta meitenei, kuras vārds bija Maija jeb Turaidas Roze un kura saistīta ar kādu senu leģendu.

 • Noslēgusies akcija "ApGLEZNO un noBILDĒ arī Tu savu pastkastīti!"

  Mūrniece Agate, Alūksnes novads

  Noslēgusies "BILŽU BIROJA" rīkotā mūzikas un mākslas festivāla "BILDES" 35 gadu jubilejai veltītā akcija "ApGLEZNO un noBILDĒ arī Tu savu pastkastīti!". Tajā iesūtītas 412 mākslinieciskotu pastkastīšu un 303 pastkastīšu maketu fotogrāfijas no 73 Latvijas pilsētām un novadiem. Visaktīvāk akcijā iesaistījās Jelgavas, Liepājas un Tukuma novada iedzīvotāji. Tālākā pastkastīte tapusi Krievijas Federācijā un to darinājusi latviešu valodas un kultūrvēstures skolotāja Ilona Saverasa. Savukārt, Briseles latviešu nedēļas nogales skolā tapa pastkastīšu maketi.

 • Popes muiža – Eiropas kultūras mantojums1

  Andris Krauze/flickr.com

  Pope vēstures avotos pirmoreiz minēta jau tālajā 1231. gadā Alnas Balduīna līgumā ar kuršiem kā kiligunda (senais zemes iedalījums draudzēs). Popes muižas apbūves kompleksa pirmsākumi datējami ar 17. gadsimta sākumu, kad celta barona Bēra pils jeb tā sauktā kungu māja, kā arī vēlāk – 1653. gadu, kad celta vēl viena no vecākajām ēkām – medību pils. Popes muiža ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis, un iekļauta Eiropas kultūras mantojumā.

 • 5 vietas, ko Latvijā apmeklēt svētku mēnesī4

  Latvijas armija/flickr.com

  Šogad aprit jau 102. gadadiena, kopš Latvijas Republikas neatkarības proklamēšanas; kopš tās vēsturiskās dienas, kad tika pasludināts, ka Latvija ir patstāvīga, neatkarīga un demokrātiska republika. Un, lai arī šis ir gads, kad mums visiem nākas pielāgoties dažādiem ierobežojumiem, atzīmēt valsts svētkus nebūt nenozīmē tikai pulcēšanos Krastmalā, lai kopīgi vērotu salūtu. Raksta turpinājumā piecas idejas par vietām, ko vērts apmeklēt Latvijas valsts svētku mēnesī.