Vietējās ziņas

 • Abgunstes muiža – vieta radošumam un iedvesmai

  Dāvis Kļaviņš/flickr.com

  1780. gadā būvētā Abgunstes muižas ēka atrodas Jelgavas novada Zaļenieku pagasta Abgunstē. To cēlis Johans Frīdrihs fon Mēdems pēc viņa meitas Dorotejas laulībām ar hercogu Pēteri, savukārt vēlākos laikos greznā ēka izmantota kā medību un vasaras atpūtas rezidence. Mūsdienās muižā noris dažādi mākslas simpoziji, tiek rīkotas izstādes, semināri un cita veida pasākumi, turklāt vasaras laikā muižas pilī tiek nodrošināta arī nakšņošana. Pils ir Valsts nozīmes arhitektūras piemineklis.

 • Jaunmoku pilij šogad 120 gadi!

  Jaunmoku pils šogad atzīmē savu 120 gadu jubileju. Nozīmīgā svētku gada tematika ir "…dabiski…". Tā daudznozīmīgais moto caurvīs visus muzeja rīkotos Jaunmoku pils jubilejas gada pasākumus.

 • Etnogrāfiskie tautastērpi Zemgalē – kādi tie bija?

  shutterstock.com

  Zemgale lepojas ne tikai ar skaistākajām Latvijas muižām un pilīm, bet arī tiek dēvēta par Latvijas maizes klēti; tās plašie un auglīgie līdzenumi jau kopš seniem laikiem ir bijuši kā radīti dažādu graudaugu un dārzeņu audzēšanai. Pacietīgie un darbīgie zemgalieši, savukārt, par lielāko vērtību uzskata savus tautiešus, kā arī skaistos kultūrvēsturiskos objektus. Zemgaļiem, protams, ir arī savi tradicionālie tautastērpi, ko tie valkāja un vēl arvien valkā dažādos godos. 

 • 2021. gada Latvijas arheoloģiskais piemineklis – Aizkraukles pilskalns un senpilsēta

  M. Kalniņš. Aizkraukles pilskalns un senpilsēta (2019)

  Latvijas Arheologu biedrība, atzīmējot 100. dzimšanas gadu vienam no latviešu izcilākajiem arheologiem – Vladislavam Urtānam – par 2021. gada arheoloģisko pieminekli ir izraudzījusies Aizkraukles pilskalnu un senpilsētu.

 • Vīgantes parks un tā zudušais dabas piemineklis

  Ilva Kalnaja/flickr.com

  Vīgantes parks atrodas Staburaga pagastā, Daugavas kreisajā krastā, 200 metrus uz ziemeļiem no Staburaga, pie bijušās Vīgantes muižas. Lai arī par kādreizējās muižas apbūvi mūsdienās liecina klēts drupas, laukakmeņu mūra žogs, vairāki dīķi un dažādu koku sugu stādījumi, Vīgantes parks piedāvā iepazīt Staburaga apkaimes garo un tradīcijām bagāto vēsturi.

 • Latviešu strēlnieku varonība – Ziemassvētku kauju muzejs "Mangaļi"

  Kārlis Dambrāns/flickr.com

  Latvijas Kara muzeja filiāle "Ziemassvētku kauju muzejs" atrodas Jelgavas rajona Valgundes pagasta "Mangaļu" mājās, kuru tuvumā atradās I pasaules kara frontes līnija un norisinājās leģendārās Ziemassvētku kaujas. Ziemassvētku kauju muzejā iespējams gan apskatīt izstādi "Latviešu strēlnieku Ziemassvētku kaujas" un kauju vietu maketu, gan izstaigāt 7,2 kilometrus garo izzinošo taku.

 • Lāzerdermatoloģijas klīnika – zinātnē balstītas skaistuma procedūras

  Lāzerdermatoloģijas klīnika "Era Esthetic" saviem klientiem nodrošina mūsdienīgus un efektīvus skaistuma un veselības pakalpojumus, kas balstīti jaunākajās tehnoloģijās un zinātnes sasniegumos. Klīnikā pieejami aktuālākie pakalpojumi ādas ārstēšanā un atjaunošanā – jaunākās lāzertehnoloģijas, efektīvākās aparātprocedūras estētiskajā medicīnā un drošākās injekciju metodes.

 • 5 iemesli, kāpēc izvēlēties izlietni no mākslīgā akmens

  Mākslīgās akmens masas izlietne būs lieliska izvēle gan virtuvei, gan vannasistabai, jo to varēsiet maksimāli pielāgot savām vajadzībām un iegūt izstrādājumu, kas atbilst augstākajiem kvalitātes un estētikas standartiem. Kas ir mākslīgais akmens un kāpēc izlietnes no šī materiāla izvēlas arvien biežāk, lasiet tālāk.

 • Skrejriteņu rašanās vēsture

  Mūsdienās pat lielu attālumu pārvarēšana ir diezgan ērta un ātra. Runa iet ne tikai par tādiem transportlīdzekļiem kā automobiļi vai motorolleri, bet arī par vienkāršākiem, kuru darbībai ir nepieciešama cilvēka enerģija. Viens no šādiem transportlīdzekļiem ir skrejriteņi, kas populāri ne tikai bērnu starpā, bet arī pieaugušo starpā.

 • Uztici sava īpašuma vārtu un to aprīkojuma izgatavošanu profesionāļiem

  Katrā īpašumā var būt vairāki vārti, kas nodrošina gan ikdienas ērtības, gan drošību. Visbiežāk tie ir teritoriju vārti, kuru pamatuzdevums ir norobežot īpašumu un kontrolēt, lai tajā iekļūst tikai piederošas personas kā arī garāžu un industriālie vārti, kuru uzdevums ir atvieglot transporta un citu objektu plūsmu ēkās, kā arī radīt drošības barjeru, samazinot apdraudējumu kustamajam īpašumam.