Veselīgiem un skaistiem matiem

Lai mati pēc to mazgāšanas izskatītos skaisti un veselīgi, ir jāņem vērā dažas lietas. Šampūni ir matu mazgāšanai piemēroti detergenti (sintētiski petrolejas produkti; ar cietu ūdeni neveido sārņus), kas pēc to lietošanas atstāj matus labā stāvoklī. Mazgājot matus, šampūna uzdevums ir sebuma noņemšana (šī viela dod matiem spīdumu, ieļļo matus), jo sebums pievelk netīrumus un citas sīkas daļiņas. Ir daudzi faktori, kas jāņem vērā, mazgājot matus. 

Pareiza lietošana 
Ieejot veikalā, vari nopirkt pašu dārgāko šampūnu, taču no tā nebūs nekādas jēgas, ja nezināsi, kā pareizi tas ir jālieto. 

Galvas ādas un matu masāža mazgāšanas laikā, kā arī matu skalošana ir tikpat nozīmīga, kā matu mazgāšana higiēnas nolūkos. Ir ļoti svarīgi ar pirkstu galiem masēt galvas ādu, lai attaukotu matus. Šampūns arī ir kārtīgi jāizskalo, lai tas ļautu galvas ādai elpot.

Jo mazāk, jo labāk 
Vairums speciālisti apgalvo, ka nav “jānogremdē” savi mati šampūna putās. Matu putas var tev palīdzēt iestrādāt šampūnu matos, taču pārāk daudz šampūna var tieši sarežģīt šo procesu. 

Blondo matu īpašniecēm, biežāk ieteicams lietot attīrošo šampūnu 
Ja blondie mati nav dabīgi, bet krāsoti, tad ieteicams lietot attīrošo šampūnu biežāk. Reizi nedēļā lietojot attīrošo šampūnu, palīdzēsi saviem matiem kļūt veselīgākiem, jo blondi mati uzņem daudz nevēlamu vielu no ārējās vides.

Mati nepierod pie šampūna
Ja esi manījusi, ka šampūns neiedarbojas, kā cerēts, tad nav vajadzības vainot šampūnu. Mati mainās līdz ar gadalaikiem, šampūns nav pie tā vainīgs. Ja matus kārtīgi neizskalo, tad var aizsprostoties poras, līdz ar to nākamās mazgāšanas reizes var nebūt ar tik izciliem rezultātiem. 

Sastāvdaļas, kas atrodas šampūnā nevienmēr ir nekaitīgas taviem matiem
Vairumā šampūnu ir sastāvdaļas, kas ļauj šampūnam putot un veikt pamatfunkciju - padarīt matus tīrus, taču tie var būt kaitīgi galvas ādai, sastāvdaļas var kairināt vai sausināt galvas ādu. Ieteicams meklēt tādu šampūnu, kura ķīmiskais sastāvs neradīs nevēlamus blakus efektus. 

 

 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu