Veļas žāvēšana rudenī
Veļas mazgāšana ir viens no tiem mājas rutīnas darbiem, kuru nākas veikt regulāri. Atkarībā no ģimenes lieluma veļas mašīna tiek darbināta 2–4 reizes nedēļā, tādēļ nav pārsteigums, ka veļas mazgāšana ir viens no tiem darbiem, kuru nevar pārāk ilgi atlikt, jo citādi izveidosies veļas “sastrēgums” – daudz veļas, kas gan jāmazgā, gan jāžāvē. Ja jums ir veļas mašīna bez žāvētāja, tad veļas mazgāšana šķitīs vēl apgrūtinošāka, it īpaši, ja vieta veļas žāvēšanai ir ierobežota. Rudenī, kad temperatūra mājoklī ir vien mēreni silta, bet ārā ir mitrs un drēgns, veļas žāvēšana kļūst īpaši izaicinoša.
Siltā laikā veļas žāvēšana var ilgt vidēji 2 līdz 4 stundas, ja to žāvējat ārā vai pie saulaina loga ar vieglu vēju. Tomēr šis laiks var mainīties atkarībā no daudziem dažādiem faktoriem, tostarp materiāla, izmēra un žāvēšanas vides. Vēsā laikā pat iekštelpās plāna auduma veļas žāvēšana var ilgt līdz 24 stundām, bet biezāki apģērbi žūs vēl ilgāk. Tam iemesls ir istabas temperatūra un gaisa mitrums. Vēsās un mitrās telpās veļa var žūt pat trīs dienas, un tad tā kļūst sasmakusi un joprojām nav līdz galam sausa. Veļu, kas ilgstoši pēc mazgāšanas ir mitra, vairs nevar uzskatīt par tīru.
Kā iegūt svaigu un smaržīgu veļu šādā situācijā?
Ir daži ieteikumi, kas jāievēro jau mazgāšanas laikā.
- Pirmā lieta, kas palīdzēs, žāvējot drēbes bez žāvētāja, ir tās izgriezt vairāk nekā parasti.
- Viens veids, kā to izdarīt, ir izmantot veļas mazgājamās mašīnas centrifūgas ātrāko ātruma iestatījumu. Tādējādi no veļas tiks novadīts vairāk ūdens, kas saīsinās tās žāvēšanas laiku.
- Bieza auduma drēbes mazgājiet kopā ar frotē dvieli, kas uzsūks lielāko daļu mitruma un saīsinās žāvēšanas laiku.
- Nekādā gadījumā izmazgātu veļu neatstājiet uz nakti (vai pat uz diennakti) veļas mašīnā. Kad to atvērsiet, tā jau būs sākusi smakot un pelēt. No nepatīkamās smakas nebūs iespējams tikt vaļā pat pēc izžāvēšanas.
Veļas žāvēšanai telpās noderēs funkcionāli dažādu izmēru un formu veļas žāvētāji. Vairums no tiem ir izgatavoti no viegla metāla, tie ir salokāmi un kompakti novietojami neizvilktā veidā. Veļas žāvēšanas laikā telpu ieteicams vēdināt, lai mitrais gaiss no telpas tiktu izvadīts ārā. Ja jūsu rīcībā ir ventilators, tad varat to ieslēgt, lai veicinātu gaisa apmaiņu. Veļas žāvētāju novietojiet vietā, kur ir pēc iespējas lielāka gaisa apmaiņa, piemēram, pie loga.
Efektīvāks būs elektriskais veļas žāvētājs, kas, pieslēgts pie elektrības, slapju veļu izžāvēs krietni ātrāk. Šīs ierīces ļoti noderīgas rudens un ziemas sezonā. Žāvējot veļu ar elektrisko veļas žāvētāju, veļa jau pēc dažām stundām būs pilnībā sausa, savukārt telpa nekļūs vēsāka slapjās veļas žāvēšanas dēļ. Lietderīgi izvēlēties lielākus elektriskos veļas žāvētājus, lai uz statīva varētu ātri izžāvēt ne tikai drēbes, bet arī gultas veļu un dvieļus, kas istabas temperatūrā žūtu visai ilgi.
Pārbaudīts risinājums vannasistabai ir elektriskais dvieļu žāvētājs. Šobrīd ir iespējams iegādāties dažādu izmēru un dizainu elektriskos dvieļu žāvētājus. Nodrošinieties, ka jūsu dvieļi var ātri izžūt un nerada vidi pelējumam un dažādām baktērijām. Elektriski dvieļu žāvētāji patērē maz enerģijas, un tos var ieslēgt un izslēgt pēc vajadzības.
Kā redzam, tad, mazgājot veļu veļas mašīnā bez žāvētāja, ir iespējams to arī veiksmīgi izžāvēt. Domājot par ekoloģiju, šādai pieejai ir arī savas priekšrocības. Papildus acīmredzamajai enerģijas taupīšanas priekšrocībai drēbju žāvēšana dabīgā veidā uzlabo apģērba kalpošanas laiku, samazina oglekļa pēdas nospiedumu un ietaupa vietu mazos dzīvokļos.
Apskatiet daudzus noderīgus veļas žāvētājus pie mums – 220.lv!