Valsts prezidents: Latvijai jākāpina ekonomiskā izaugsme
Valsts prezidents pauda viedokli, ka lielākus budžeta ieņēmumus Latvijā varētu gūt, veicinot eksporta apjomu pieaugumu un turpinot Latvijas uzņēmēju jau veiksmīgi aizsākto eksporta tirgu diversificēšanu un jaunu tirgu apgūšanu. Izveidojot stratēģisku un konkurētspējīgu investīciju projektu portfeli, labākus rezultātus varētu sagaidīt investīciju piesaistes jomā, piesaistot Latvijas tirgum kā vietējās, tā arī ārvalstu investīcijas.
R.Vējonis kā obligātu un neatliekamu minēja plānveida pasākumu īstenošanu ēnu ekonomikas īpatsvara mazināšanai Latvijā. "Saskaņā ar vietējo pētnieku aprēķiniem ēnu ekonomikas apmērs Latvijā veido aptuveni ceturto daļu iekšzemes kopprodukta. Izvairīšanās no pievienotās vērtības nodokļa nomaksas valstij ik gadu rada zaudējumus vairāk nekā 700 miljonu apjomā, kas pielīdzināms veselības nozares gada budžetam. Situācija ir dramatiska, tā jārisina nekavējoties," uzsvēra Valsts prezidents.
I.Rimšēvičs iepazīstināja Valsts prezidentu ar Latvijas tautsaimniecības attīstības tendencēm un būtiskākajiem izaicinājumiem, uzsverot, ka būtiski uzlabojumi nepieciešami tādās jomās kā veselības aprūpe, izglītība, kā arī uzņēmējdarbības un tiesiskā vide.
I.Rimšēvičs informēja, ka 2015.gada nogalē Latvijas tautsaimniecības attīstība sabremzējās, tādējādi apliecinot augsto nenoteiktību un riskus, ko rada ārējās vides faktori, tostarp globālās ekonomikas norises, eiro zonas lēnie izaugsmes tempi, ekonomiskā krīze Krievijā un ievērojamais rubļa kursa kritums. "Tas liek arī turpmāk īpašu vērību pievērst saprātīgai budžeta plānošanai, pārdomātai un prognozējamai nodokļu politikai, kā arī Latvijas tautsaimniecības konkurētspējas uzlabošanai ar strukturālo reformu palīdzību," akcentēja Latvijas Bankas prezidents.
Tikšanās laikā amatpersonas apsprieda arī valsts budžeta bāzes izdevumu izvērtēšanu. R.Vējonis norādīja, ka svarīgi turpināt un pabeigt darbu pie valsts budžeta bāzes izdevumu izvērtēšanas, lai nodrošinātu efektīvākus, valsts prioritātēm un mērķiem atbilstošus, kā arī sabiedrībai saprotamus valsts budžeta tēriņus.