Banner 980x90

Vairums ieguldījumu fondu 2014.gadā darbojušies ar pozitīvu ienesīgumu

Vairums ieguldījumu fondu 2014.gadā darbojās ar pozitīvu ienesīgumu, tomēr atsevišķu ieguldījumu fondu darbības rezultātus negatīvi ietekmēja ģeopolitiskās spriedzes saasināšanās līdz ar Ukrainas un Krievijas notikumiem, kā arī Krievijas rubļa vērtības kritums, liecina Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) apkopotie ieguldījumu fondu un alternatīvo ieguldījumu fondu darbības rezultāti.

2014.gada 31.decembrī atvērto obligāciju un naudas tirgus fondu gada ienesīgums bija robežās no mīnus 44,1% līdz plus 15,5% (negatīvs četriem fondiem no 14), taču, ja datos neietver fondu, kura ieguldījumu pamatvalūta ir Krievijas rublis, tad zemākais ienesīgums šo fondu grupā bija mīnus 8,6%.

Atvērto obligāciju fondu un naudas tirgus fondu kopējie aktīvi gada beigās sasniedza 178 miljonus eiro, saglabājoties iepriekšējā gada beigu līmenī. Obligāciju fondi pārsvarā fokusējas uz korporatīvajiem parāda vērtspapīriem augsta ienesīguma/augsta riska (high yield) segmentā, savukārt naudas tirgus fondi - uz termiņnoguldījumiem bankās un valdības obligācijām.

Atvērto jaukto fondu gada ienesīgums bija robežās no mīnus 0,4% līdz plus 9,5%. Gada beigās šo fondu kopējie aktīvi sasniedza 2,9 miljonus eiro, kopš gada sākuma pieaugot par 25%, ko veicināja ieguldītāju intereses pieaugums par šiem fondiem. Jauktie fondi fokusējās uz ieguldījumiem ieguldījumu apliecībās, proti, tās gada beigās veidoja nedaudz vairāk kā divas trešdaļas no šo fondu kopējā vērtspapīru portfeļa.

Gada beigās atvērtie akciju fondi lielāko daļu no vērtspapīru portfeļa bija ieguldījuši ieguldījumu fondu apliecībās (71%), kā arī samērā būtisku daļu - Krievijas uzņēmumu akcijās (11,4%). Šiem fondiem nozīmīgākie akciju indeksi gada laikā uzrādīja atšķirīgu dinamiku, kas atspoguļojās fondu sniegumā ("S&P 500": plus 11,4%, "Eurostoxx 50": plus 1,2%, RTS: mīnus 45,2%, "Micex": mīnus 7,1%).

Atvērto akciju fondu gada ienesīgums bija robežās no mīnus 43,4% līdz plus 20,2%, un tas bija negatīvs trijiem no deviņiem fondiem, taču neiekļaujot datos fondu, kas fokusējas uz ieguldījumiem Krievijā, zemākais ienesīgums šo fondu grupā bija mīnus 9,6%.

Bankās turēto naudas līdzekļu īpatsvars kopējos atvērto akciju fondu aktīvos pieauga no 12,1% 2013.gada beigās līdz 24,2% 2014.gada beigās, liecinot par fondu pārvaldnieku piesardzīgumu. Gada beigās šo fondu kopējie aktīvi sasniedza 30 miljonus eiro, kopš gada sākuma sarūkot par 3,8%.

2014.gada beigās Latvijā bija trīs licencētie alternatīvo ieguldījumu fondu pārvaldnieki un seši reģistrētie alternatīvo ieguldījumu fondu pārvaldnieki. To pārvaldīšanā esošo alternatīvo ieguldījumu fondu aktīvi gada beigās sasniedza gandrīz 50 miljonus eiro, tajā skaitā lielāko daļu veidoja vērtspapīri (25 miljoni eiro) un ilgtermiņa aizdevumi (14 miljoni eiro). Stratēģiju dalījumā 80,2% tirgus daļu kopējos alternatīvo fondu aktīvos ieņem fondi ar privātā kapitāla ieguldījumu stratēģiju un pārējie ir nekustamā īpašuma fondi.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)