"Turībā" noslēgušies intensīvie kursi mediācijā
Kā pilsētas informācijas portālu Riga24.lv informēja augstskolas pārstāvji, intensīvo kursu galvenie mērķi bija:
- Vienkopus pulcināt studentus un akadēmiskos spēkus no vairākām valstīm, lai izveidotu starptautisku tīklu ar speciālistiem, kurus interesē mediācijas iespējas un pielietošana;
- Sniegt studentiem iespēju mācīties multikultūrālā vidē, attīstot viņu komunikācijas spējas un prasmi strādāt komandā;
- Organizēt teorētiskās lekcijas, kā arī radošās nodarbības ar lomu spēlēm, un iespēju tikties ar profesionāliem mediatoriem.
Kursiem noslēdzoties, studenti pauda gandarījumu par aizvadītajām divām nedēļām, kuru laikā norisinājās gan lekcijas, gan mediācijas izspēles, kā arī vairākas mācību ekskursijas uz Latvijas Republikas Saeimu, Augstāko tiesu, Rīgas Centrālcietumu u.tml.
Paulīne, kura ir Turku Ekonomikas un biznesa vadības skolas studente no Somijas uzsver: "Es piedalījos šajos intensīvajos kursos, jo vēlējos vairāk izprast mediācijas pielietošanas metodes, kā arī iepazīt Latviju. Informācija un zināšanas, ko ieguvām kursu laikā, ir ļoti interesantas un vērtīgas. Lai gan savā līdzšinējā darbā jau esmu pielietojusi mediāciju, kursos uzzināju daudz jaunas nianses."
Džozefs (Joseph) ir Tallinas Tehniskās universitātes students, kurš uzsver, ka nolēmis piedalīties intensīvajos mediācijas kursos, jo līdz šim jau bija apmeklējis dažādus seminārus ar alternatīvajām konfliktu risināšanas metodēm, kas tikai vairojis interesi par mediāciju. "Kursi sniedza iespēju iegūt padziļinātu izpratni par metodēm un terminiem, kurus jau pielietoju ikdienā – pārrunas, mediācija u.c. Kursu laikā iepazināmies ar dažādiem mediācijas posmiem un līmeņiem, analizējot mediācijas pielietošanu ne tikai civillietās, bet arī krimināllietās un pat starptautisku konfliktu risināšanā," piebilst students.
Kursu dalībnieki dalījās iespaidos arī par mācību ekskursijām, kuras viņiem šķita ļoti saistošas. "Apmeklējām Rīgas Centrālcietumu, kas mums sniedza vienreizēju iespēju ielūkoties realitātē, kas ikdienā nav pieejama. Uzzinājām par metodēm, kā ieslodzītos atgriezt pilnvērtīgā dzīvē sabiedrībā un citas nianses. Tāpat bija ļoti saistoši apmeklēt Latvijas Republikas Saeimu un redzēt vietu, kur tiek pieņemti likumi," stāsta studenti.
Mediācija vispirms ir brīvprātīgs process, kurā konfliktējošās puses ar neitrālas trešās personas palīdzību pašas mēģina atrast konstruktīvu konflikta risinājumu.
Uz sarakstu