Tiesa skatīs "KVV Liepājas metalurga" maksātnespējas lietu
Liepājas tiesa 29.decembrī plkst.10.00 skatīs AS "KVV Liepājas metalurgs" maksātnespējas lietu.
Kā ziņots, ar maksātnespējas pieteikumu tiesā vērsās SIA "Elme Messer Metalurgs". Uzņēmuma valdes loceklis Silvis Fridrihsons aģentūrai LETA iepriekš sacīja, ka prasība tiesā iesniegta tādēļ, ka "KVV Liepājas metalurgs" ir parādā par "Elme Messer Metalurgs" piegādāto gāzi. "Ne parāda apjomu, ne arī periodu, par kuru nav maksāts, es nevaru atklāt, jo tas ir komercnoslēpums," paziņoja Fridrihsons.
"KVV Liepājas metalurgs" gatava dubultot ražošanas apjomus, bet uzņēmums cer, ka tiks samazināta elektroenerģijas cena. Tās dēļ šogad uzņēmuma zaudējumi sasniegs astoņus miljonus eiro, 28.decembrī, žurnālistiem sacīja "KVV Liepājas metalurga" valdes loceklis Igors Talanovs.
Arī Talanovs atteicās atklāt, par kādiem parādiem "Elme Messer Metalurgs" ir runa un kāda ir to summa, vienīgi norādīja, ka uzņēmums ir maksātspējīgs, un solīja to pierādīt tiesā.
"Šos zaudējumus rada augstā elektroenerģijas cena, jo patlaban jāmaksā 90 eiro par megavatstundu (MWh). Ar šādu elektroenerģijas cenu ražošana nav sevišķi rentabla, tāpēc jādomā par cenas samazināšanu," sacīja Talanovs. Uzņēmuma vadītājs informēja, ka līdzīgiem uzņēmumiem Eiropas Savienībā elektroenerģijas izmaksas veido 11%-13% no ražošanas izmaksām, bet "KVV Liepājas metalurgam" tie ir 38%.
Šogad, maksājot avansā, par elektroenerģijas obligātā iepirkuma komponenti (OIK) "KVV Liepājas metalurgs" samaksājis 1,2 miljonus eiro, nākamā gada prognoze ir seši miljoni eiro.
Talanovs sacīja, ka uzņēmums varētu strādāt bez zaudējumiem, ja elektroenerģijas cena būtu 43 eiro par MWh, bet strādāt ar peļņu un atmaksāt valstij kredītu būtu iespējams, ja elektroenerģijas cena būtu 25 eiro par MWh. "Ja panāktu OIK atcelšanu, uzņēmums nākamgad varētu strādāt ar 50% jaudas noslodzi tagadējo 30% vietā un sasniegt 132 miljonu eiro apgrozījumu," sacīja Talanovs.
LETA jau ziņoja, ka "KVV Liepājas metalurga" apgrozījums šogad ir 73 miljoni eiro.
Darba algās šogad samaksāti septiņi miljoni eiro, četri miljoni eiro samaksāti par energoresursiem, bet 3,5 miljoni eiro - par dabasgāzi.
Uz sarakstu