Banner 980x90

Smiltenes tehnikums piedāvā apgūt jaunu profesiju

Publicitātes foto
Publicitātes foto
Smiltenes tehnikums jaunajā mācību gadā, ņemot vērā nozares pieprasījumu un, atgriežoties pie savām vēsturiskajām tradīcijām, jauniešiem ar vidusskolas izglītību piedāvā Jauniešu garantijas programmas ietvaros (ESF) klātienē un neklātienē apgūt lopkopības tehniķa profesiju. 

Kā pilsētas informācijas portālu Smiltene24.lv informē Smiltenes tehnikuma pārstāve Baiba Vahere, mācību ilgums ir 1,5 gadi.

Zemnieku saimniecībām modernizējoties, darba tirgū pieaudzis arī pieprasījums pēc lopkopībā izglītotiem speciālistiem. Īpaši lielajos uzņēmumos, kur saimniekiem ik dienu jāparūpējas par simtiem mājdzīvnieku labturību, ganāmpulka atražošanu un produkcijas realizāciju.

Smiltenes tehnikuma jaunais piedāvājums šobrīd ir vienīgais Latvijā. Tas  tapa, ņemot vērā skolas moderno veterinārmedicīnas mācību bāzi, kurā nodrošināts viss nepieciešamais arī lopkopības tehniķa profesijas apgūšanai.

Audzēkņi, kas mācīsies klātienē, saņems līdz 130 eiro lielu stipendiju. 

Lopkopības tehniķis var strādāt lopkopības saimniecībās, kā individuālais komersants un pašnodarbināta persona. Mācību programmas ietvaros jaunajiem speciālistiem tiks mācīts, kā plānot, organizēt un rūpēties par dzīvnieku labturību, nodrošināt novietnes mikroklimatu, Eiropas Savienības regulām atbilstošu veterināro un sanitāro situāciju. Jaunie speciālisti apgūs, kā aprēķināt ganāmpulka skaitam un katra dzīvnieka prasībām atbilstošas barības devas un nodrošināt tās uzglabāšanu, ievērojot pārtikas nekaitīguma prasības. 

Presē ik pa laikam izskan vajadzība pēc palīgiem, kas var sastādīt lopkopības produkcijas ražošanas un realizācijas plānus, izvērtējot tirgus situāciju – arī to varēs darīt speciālists ar lopkopības tehniķa izglītību. Tāpat kā palīdzēt kvalitatīvas lopkopības produkcijas ražošanā, uzglabāšanā un realizācijā atbilstoši labas lauksaimniecības prakses nosacījumiem.

Pieredzes bagāti pedagogi jauniešiem mācīs identificēt lauksaimniecības dzīvniekus, reģistrēt un analizēt pārraudzības datus, kā arī – sagatavot lopiņus realizācijai. 

Nozīmīgs var būt jauno speciālistu ieguldījums dzīvnieku pārošanas plānu izstrādāšanā, ganāmpulka atražošanā, selekcijas darbā, mājdzīvnieku dzemdībās, pirmās palīdzības sniegšanā un vienkāršu veterinārmedicīnisko manipulāciju veikšanā pēc veterinārārsta norādījumiem.

Absolventi, tikuši pie diploma par profesionālo vidējo izglītību, var turpināt studijas augstskolā.

1922.gadā Kalnamuižā atvēra vienu no Latvijā pirmajām Piensaimniecības un lopkopības skolām. 1936.gadā tagadējā Smiltenes tehnikuma teritorijā darbu sāka Praktisko lopkopju nodaļa, kurā sagatavoja praktiski un teorētiski izglītotus lopkopjus, bet 1945. gadā nodibināja Smiltenes Zooveterināro tehnikumu ar veterinārijas, zootehnikas un piensaimniecības nodaļām, uz kuru mācīties brauca audzēkņi no visas Latvijas.  Skola vienmēr dzīvojusi līdzi laika garam un pilnveidojusies, respektējot pārmaiņas saimnieciskajā jomā. 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)