Reirs: Mikrouzņēmumu režīmu varētu aizvietot ar iesācējuzņēmumu režīmu
Mikrouzņēmumu režīmu varētu aizvietot ar iesācējuzņēmumu jeb "start-up" režīmu, valdības sēdē atzina finanšu ministrs Jānis Reirs (V).
Diskusijās par mikrouzņēmuma nodokļa režīmu Reirs piebilda, ka patlaban Finanšu ministrija meklē risinājumu, kā mikrouzņēmumu režīmu nomainīt ar iesācējuzņēmumu režīmu.
"Jāizstrādā jauna sistēma, kas būtu vērsta uz to, ka uzņēmums tiek dibināts saimnieciskās darbības sākšanai, savukārt mikrouzņēmumu režīms tiek pārtraukts," uzsvēra ministrs.
Pilseta24.lv jau vēstīja, ka atbalstīja mainīt mikrouzņēmumu nodokļa (MUN) likmi mikrouzņēmuma apgrozījumam līdz 7000 eiro 5% apmērā. Tāpat valdības atbalstītie grozījumi Mikrouzņēmumu nodokļa likumā paredz, ka mikrouzņēmuma apgrozījumam no 7000,01 līdz 100 000 eiro par mikrouzņēmuma saimnieciskās darbības pirmo, otro un trešo taksācijas gadu kopš MUN maksātāja statusa iegūšanas likme būs 5%, bet, sākot ar saimnieciskās darbības ceturto taksācijas gadu kopš MUN maksātāja statusa iegūšanas, mikrouzņēmumu nodokļa likme būs 8%.
2015.gadā ir noteikta 9% MUN likme visam mikrouzņēmuma apgrozījumam līdz 100 000 eiro gadā - gan apgrozījumam līdz 7000 eiro, gan apgrozījumam no 7000,01 eiro līdz 100 000 eiro.
Valdība arī vienojās 37 nozarēm nepiemērot mikrouzņēmumu nodokļa (MUN) režīmu. Valdības atbalstītie noteikumi "Nozares, kurās nepiemēro MUN režīmu" nosaka nozares, kurās, veicot saimniecisko darbību, mikrouzņēmums nav tiesīgs izvēlēties maksāt MUN un būt par MUN maksātāju.
Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera uzskata, ka Finanšu ministrijas sagatavotais saraksts ar nozarēm, kuras turpmāk nevarēs darboties MUN režīmā, ir absurds, nerisinot iepriekš izvirzītos mērķus par uzņēmējdarbības vides sakārtošanu. LTRK ieskatā, ar šādiem noteikumiem Latvijā augs ēnu ekonomika, samazinot kopējos valsts nodokļu ieņēmumus, tādējādi turpinot veicināt iedzīvotāju aizplūšanu uz ārzemēm, nevis attīstot biznesu.
Uz sarakstu