Pēc iedzīvotāju protestiem Aizkrauklē iecerētās kokmateriālu kaltes varētu būvēt citā vietā

Jelgava, 5.febr., LETA. Ja pašvaldība spēs laikus atrisināt juridiskās nianses, iedzīvotāju protestus izsaukušās koksnes žāvēšanas kaltes varētu būvēt nevis Mednieku, bet Rūpniecības ielā, aģentūru LETA informēja būvniecības ieceres iesniedzējas - SIA "Sindas kaltes" - projektu vadītājs Edmunds Bērziņš.

Uzņēmuma pārstāvis pastāstīja, ka tieši SIA "Sindas kaltes" pašvaldībai ierosināja zemesgabalu maiņu.

"Tikai ar maiņu var nodrošināt, ka mēs tur tiksim. Ja izsludina nomu, var pieteikties arī citi kandidāti," par zemesgabala Mednieku ielā 1 pret īpašumu Rūpniecības ielā 10 maiņu stāstīja Bērziņš.

Taču teritorijas plānojums paredz, ka zemesgabals Rūpniecības ielā ir dabas pamatnes teritorija, tāpēc nepieciešams veikt izmaiņas plānojumā, kas var aizņemt pat gadu, ko uzņēmums nav gatavs gaidīt. "Sindas kaltes" projekta realizāciju vēlas sākt jau šogad, tāpēc cer, ka pašvaldība maiņas procesu organizēs pēc iespējas ātrāk, juridiskās formalitātes nokārtojot sešu septiņu mēnešu laikā.

Bērziņš nekomentēja, vai uzņēmums neatteiksies no sākotnējās ieceres kaltes izbūvēt Mednieku, ja maiņa nenotiks. Viņš gan uzsvēra, ka kalšu izbūves vieta Mednieku ielā izvēlēta tiešā šķeldas katlu mājas tuvumā, jo kaltēm nepieciešams siltums. Siltumtrašu izbūve līdz Rūpniecības ielai projektu sadārdzinās, taču uzņēmums gatavs segt šīs izmaksas.

Pašlaik "Sindas kaltes" gaida būvvaldes lēmumu attiecībā uz būvniecības ieceri Mednieku ielā.

Uzņēmumam neesot saprotami vietējo iebildumi pret kaltes izbūvi Mednieku ielā, jo vēsturiski mājas atrodas pie rūpnieciskās zonas. Kalšu radīto troksni Bērziņš salīdzināja ar ledusskapi mājoklī, turklāt pēc SIA "Sindas kaltes" pasūtījuma veiktajā pētījuma esot secināts, ka kaltes radītie trokšņi un smakas nepārsniedz atļautās normas.

Jau vēstīts, ka, apspriežot SIA "Sindas kaltes" ieceri uzstādīt koksnes žāvēšanas kaltes Mednieku ielā 1 Aizkrauklē, iedzīvotāji iebilda pret būvnieku izvēlēto vietu, jo būvobjekts plānots tiešā dzīvojamo māju tuvumā.

Jau pērn pašvaldībā vērsās iedzīvotāji ar lūgumu neatļaut kaltes būvniecību tiešā dzīvojamās mājas tuvumā, tāpēc decembrī novada pašvaldības būvvalde pieņēma lēmumu par publiskās apspriešanas sākšanu.

Uz publiskās paspriešanas sanāksmi domes sēžu zālē ieradās apmēram 15 iedzīvotāju. Atnākušie kategoriski iebilda pret celtniecības izvēlēto vietu, jo būvobjekts paredzēts daudzdzīvokļu dzīvojamo māju tuvumā un tā darbība radīs lielu troksni, izmešus, kā arī tiks palielināta transporta kustība.

Aizkraukles novada domes priekšsēdētāja vietnieks Einārs Zēbergs (Vidzemes partija, LRA) kā iespējamo risinājumu piedāvāja samainīt zemesgabalus un objektu būvēt Rūpniecības ielā 10 - kādreizējās Aizkraukles sākumskolas sporta laukumā. Plānots, ka divu gadu laikā tiks uzcelta Aizkraukles novada vidusskolas piebūve Draudzības krastmalā, un skolēnus no Rūpniecības ielas pārcels uz jaunām telpām, līdz ar to sporta laukums vairs nebūs nepieciešams. Ar kaltes būvniekiem jau ir sāktas sarunas par zemesgabala maiņu, taču vēl jāmaina zemes izmantošanas mērķi un jāievēro juridiskas nianses, kas saistītas ar vērtēšanas lietām.

Pašlaik kaltes teju 141 kvadrātmetru platībā plānots uzstādīt rūpnieciskās ražošanas teritorijā, nojaucot jau esošās ēkas. Uz zemesgabala paredzētas divas kaltes - metāla karkasa angāra tipa būves -, nodrošinot arī elektroapgādi, ūdensapgādi, siltumtīklus. Teritoriju nav paredzēts labiekārtot un apzaļumot.

"Firmas.lv" informācija liecina, ka SIA "Sindas kaltes" dibināta 2016.gada beigās. Tās īpašnieki ir komandītsabiedrība "Expansion Capital Fund Aif", SIA "Aizkraukles kaltes" un SIA "Sinda & VR".