Banner 980x90

LPS: Pašvaldībām pašām jālemj, vai savos laikrakstos publicēt reklāmas

Izvērtējot visus apstākļus, pašvaldībām pašām būs jālemj, vai vietējā laikrakstā publicēt komerciāla satura reklāmas - to paredz Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) sagatavotās vadlīnijas pašvaldībām informatīvo izdevumu veidošanai.

Vadlīnijās minēts, ka pašvaldības savos izdevumos publicē oficiālos dokumentus, pašvaldības un tās iestāžu informatīvos materiālus, izmaiņas administratīvajās procedūrās, informāciju par notikumiem pašvaldībā, kā arī par citām svarīgām ziņām redakcijas ieskatā. Šī informācija var būt par domes sēdēm, tie var būt saistošie noteikumi, paziņojumi par sabiedrisko apspriešanu, projektu publicitāte un pašvaldības pieņemto lēmumu skaidrojums.

Izdevumā var publicēt arī citu informāciju, kas būtu noderīga vai svarīga pašvaldības iedzīvotājiem, piemēram, citu pašvaldību pieredzi un valsts iestāžu informāciju par iedzīvotāju veicamām darbībām, teikts vadlīnijās. Tāpat var vietējos iedzīvotājus informēt par iedzīvotāju, tostarp nevalstisko organizāciju biedrību un individuālu personu, realizētām iniciatīvām un aktivitātēm.

Savukārt lēmumu pieņemšana par komercreklāmas publicēšanu ir katras pašvaldības individuāla kompetence. Publicējot šāda rakstura informāciju, ir jāizvērtē, cik noderīga šī informācija ir pašvaldības iedzīvotājiem un vai komersantiem ir pieejami citi veidi, kā par sevi informēt, teikts vadlīnijās. Tajā pašā laikā pašvaldības informatīvajā izdevumā pieļaujami sludinājumi par brīvajām vakancēm pašvaldības iestādēs un par pašvaldības funkcijām saistītajos uzņēmumos. Tāpat pašvaldība var publicēt apsveikumu zīmīgās iedzīvotāju jubilejās, piemēram, apsveicot dzimšanas dienā novada vecāko iedzīvotāju, zelta kāzu jubilejas pārus, dzimušos bērnus. LPS arī norāda, ka, ņemot vērā savas teritorijas specifisko situāciju, pašvaldība tomēr var izvēlēties publicēt arī privātpersonu sludinājumus, līdzjūtības, neprasot par to samaksu.

Vadlīnijās aprakstītas arī dažādas citas situācijas, ar ko var nākties saskarties pašvaldības laikraksta redakcijai. Piemēram, nevar pieļaut tādu materiālu publicēšanu, kuru mērķis ir klaji vairot vai mazināt uzticēšanos kādam no novada domē ievēlētajiem politiskajiem spēkiem vai deputātiem. Tāpat ir jādod iespēja pašvaldības izdevumā publicēt ne tikai domes oficiālo viedokli vai valdošo politisko spēku informāciju, bet arī pretējās puses viedokli, tā nodrošinot iespējami lielāku objektivitāti.

Tāpat noteikts, ka izdevumam ir jābūt bez maksas un pieejamam ikvienam iedzīvotājam. Tam ir jānodrošina nesagrozīta, droša, sistematizēta un oficiāla informācija no pirmavota - pašvaldības.

Jau ziņots, ka Konkurences padome (KP) piedāvā aizliegt pašvaldībām dibināt savus medijus. KP norāda, ka pašvaldību iejaukšanās mediju tirgū apdraud mediju pastāvēšanu.

Pašvaldību medijus piedāvā ierobežot arī Kultūras ministrija. Tā piedāvā nevis aizliegt pašvaldību laikrakstus pavisam, bet gan ar likuma varu liegt tām pārdot reklāmas laukumus un precīzāk definēt, ko nozīmē pašvaldības pienākums informēt sabiedrību.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)