Lietu pret policijas darbinieci par apzināti nepatiesas liecības sniegšanu sāks iztiesāt jūlijā

Jelgava, 20.marts, LETA. Krimināllietu pret Valsts policijas (VP) darbinieci par apzināti nepatiesas liecības sniegšanu tiesā Aizkraukles rajona tiesa sāks izskatīt 10.jūlijā, aģentūra LETA uzzināja tiesā.

Tiesas sēde paredzēta laikā no plkst.14 līdz 16.

Informācija tiesu kalendārā liecina, ka apsūdzētā ir Evita Eglīte.

Jau ziņots ziņots, Aizkraukles rajona prokuratūras prokurore tiesai nodevusi krimināllietu pret kādu VP darbinieci par apzināti nepatiesas liecības sniegšanu tiesā.

Kā aģentūru LETA informēja prokuratūras preses sekretāre Kristīne Sutugina, pērn 26.augustā apsūdzētā tika nopratināta tiesā kā lieciniece.

VP darbiniece tiesas sēdē bija brīdināta par kriminālatbildību, kas paredzēta Krimināllikumā, tomēr nolūkā palīdzēt kādam vīrietim izvairīties no administratīvā soda par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola ietekmē VP darbiniece sniedza Aizkraukles rajona tiesai apzināti nepatiesu liecību.

Valsts amatpersona liecināja, ka vīrietis nav vadījis automašīnu, atrodoties alkohola ietekmē - policiste apgalvoja, ka viņš dzēris alkoholisko kokteili tikai pēc tam, kad bija novietojis automašīnu stāvvietā.

Liecinātais ir pretrunā administratīvā pārkāpuma lietā konstatētajiem faktiem. Aizkraukles rajona tiesa 2016.gada 5.septembrī pasludināja spriedumu, ar kuru vīrieti atzina par vainīgu administratīvā pārkāpuma izdarīšanā, proti, par transportlīdzekļu vadīšanu alkohola reibumā vai narkotisko vai citu apreibinošo vielu ietekmē.

VP darbiniecei par apzināti nepatiesas liecības, atzinuma, tulkojuma, paskaidrojuma vai pieteikuma sniegšanu var draudēt īslaicīga brīvības atņemšana, piespiedu darbs vai naudas sods.