Kučinskis nekavējošu naudas pieplūdumu veselības aprūpē nesola
Lai arī veselības ministrs Guntis Belēvičs (ZZS) ir apņēmības pilns panākt veselības aprūpei ievērojamu līdzekļu pieaugumu, topošais premjers Māris Kučinskis (ZZS) solījumos ir visai izvairīgs.
Kučinskis otrdienas, 9.februāra, rītā LNT stāstīja, ka ar Belēviču ir vairākkārt runājis par darāmajiem darbiem un aizstāvējis viņu, paužot nostāju, ka ministram jāturpina strādāt, tomēr Kučinskis nekavējošu naudas pieplūdumu veselības aprūpē nesola. Topošais premjers atzīmēja, ka Belēvičam šogad esot divi lieli uzdevumi - šogad jāievieš e-veselības projekts un "jāsaprot, kur paliek nauda". 2017.gadā Veselības ministrijai būs jāizstrādā veselības apdrošināšanas sistēmas projekts, lai 2018.gadā to ieviestu, kas gan varētu neatrisināt visas nozares finanšu problēmas, atzina politiķis.
Runājot par rindām uz izmeklējumiem, Kučinskis vien konstatēja, ka "situācija nav laba". Viņš sola, ka gada laikā vajadzētu sagaidīt uzlabojumus, bet, ja tādu nebūs, tad taisnība būšot Belēviča kritiķiem un varēšot runāt par labākiem kandidātiem ministra amatam, tomēr Kučinskis esot apņēmības pilns pierādīt pretējo.
Šogad arī iecerēts veikt nodokļu sistēmas inventarizāciju kopumā, kas būšot liels darbs un kam jāsniedz pilna skaidrība, kur paliek nauda, bet līdz tam par naudas novirzīšanu jauniem mērķiem Kučinskis īpaši nevēloties runāt.
Šogad nekādas izmaiņas nodokļos nebūšot un esot domāts vienoties ar uzņēmējiem par situācijas iesaldēšanu. Doma par nodokļu sloga pārcelšanu no darbaspēka uz nekustamo īpašumu un patēriņu gan joprojām esot aktuāla, lai arī Kučinskis atzīst, ka tad, kad nonāks līdz reālām izmaiņām un kādam būs jāsāk maksāt vairāk, tas būs sāpīgi, ko parāda neapmierinātība ar paaugstinātajiem nekustamā īpašuma nodokļa maksājumiem Rīgā.
Kučinskis ir pārliecināts, ka būs jāmaina ēnu ekonomikas apkarošanas darbs, kas pašlaik neesot īsti efektīvs. Politiķis lēsa, ka vislielākās summas budžetam paiet garām izkrāptā PVN veidā. Viņš sola ka pastiprinās kontroli. Pašlaik ēnu ekonomikas apkarošanas pasākumi teju vairāk trāpot godīgi strādājošajiem.
Uz sarakstu