Kādu labumu dod zivju eļļas lietošana

Zivju eļļa kā viens no būtiskiem organisma atbalstiem īpaši rudenī, ziemā un pavasarī ir zināms ikvienam. Tomēr tikai retais patiešām arī lieto zivju eļļu, gūstot savai veselībai nozīmīgus ieguvumus. Kāpēc šim paradumam vajadzētu mainīties un zivju eļļas devai kļūt par ikdienas neatņemamu rituālu visos gada tumšajos un aukstajos mēnešos? Lūk, būtiskākie ieguvumi un labumi, ko var sagaidīt, ja regulāri lieto zivju eļļas preparātus.

Zivju eļļa satur omega-3 taukskābes, A, D un E vitamīnus
Zivju eļļas labās īpašības nodrošina tās unikālais un vērtīgais sastāvs. Zivju eļļa satur tik vajadzīgās omega-3 taukskābes, kas ir specifisks polinepiesātināto taukskābju veids. Ja ikdienas uzturā regulāri un pietiekamā daudzumā nav iekļautas treknās zivis un ar omega-3 bagātie augu valsts produkti, tad ir liela iespēja, ka ir organismā trūkst tik svarīgo omega-3 taukskābju. 

Kvalitatīva zivju eļļa ir labākais veids, kā pietiekamā apjomā nodrošināt organismam šo vajadzīgo devu. Tāpat zivju eļļa saturs vairāku organismam būtiskus vitamīnus – vitamīnu D, A un arī E. Tiem ir nozīmīga loma dažādos organismam procesos.

Uzlabota imūnsistēmas darbība
Zivju eļļa un vitamīni kopumā labvēlīgi ietekmē visu organisma sistēmu, atstājot labvēlīgu ietekmi uz imunitāti un tās sekmīgu darbību. Laba imunitāte ir īpaši svarīga rudens-pavasara sezonā, kad apkārt ir daudz vīrusu, kad biežāk var gadīties saslimt. Lai atbalstītu imunitāti, zivju eļļu nepieciešams lietot ilgstoši un it īpaši šajā tumšajā un vēsajā sezonā.

Uzlabota ādas un matu veselība
Zivju eļļas produktu sastāvā esošie A, E un D vitamīni atstāj būtisku pozitīvu ietekmi arī uz ādas un matu stāvokli, padarot tos veselīgākus, izturīgākus un ar labāku pretošanās spēju pret ārējo ietekmi un brīvajiem radikāļiem. Ziemā āda un mati mēdz zaudēt savu spožumu, kļūt vārgāki, āda kļūst sausāka, var parādīties sezonāls dermatīts. Zivju eļļas lietošana var palīdzēt no šīm problēmām izvairīties.

Samazinās sirds un asinsvadu slimību riski
Zivju eļļas lietošanu atzīmē kā ļoti būtisku labas sirds veselības uzturēšanā, jo tā samazina triglicerīdu līmeni, regulē holesterīna līmeni, uztur veselus asinsvadus, novērš asins recekļu veidošanos un palīdz uzturēt normālu asinsspiedienu. Tie visi ir ļoti būtiski faktori, lai preventīvi novērstu sirds un asinsvadu saslimšanas. Latvijā un visā pasaulē sirds un asinsvadu saslimšanas ir viens no biežākajiem nāves iemesliem, tāpēc ir būtiski rūpēties par savas sirds veselību.

Kā izvēlēties zivju eļļu
Zivju eļļa ir produkts, kas nopērkams katrā aptiekā, izvēle ir ļoti plaša, jo ir dažādu ražotāju produkcija. Tāpēc, izvēloties sev piemērotāko, jāpievērš uzmanība dažādiem faktoriem. Lai zivju eļļa sniegtu pēc iespējas vairāk labuma, jāpārliecinās, kāds uz iepakojuma ir norādīts DHS un EPS daudzums, jo tas ir lielāks, jo labāka izvēle būs šis produkts. 

Viena no populārām izvēlēm ir zivju eļļa Mollers Dobbel, kas ir īpaši augstvērtīga, tajā ir arī dabiskie antioksidanti, kas īpaši atbalsta imunitāti. Zivju eļļa Mollers Dobbel ir izgatavota Norvēģijā, kur tai izmantota tikai augstvērtīga un tīra zivju produkcija. Zivju eļļa Mollers Dobbel piemērota lietošanai gan pieaugušajiem, gan bērniem.