Banner 980x90

Jaunā Japānas vēstniece pirmajā reģionālajā vizītē viesosies Likteņdārzā

Foto: Toms Kalniņš/ Latvijas Valsts prezidenta kanceleja
Foto: Toms Kalniņš/ Latvijas Valsts prezidenta kanceleja

Piektdien, 22.janvārī, savā pirmajā reģionālajā vizītē dosies pagājušā gada beigās akreditētā Japānas vēstniece Latvijā Mariko Fudži, un vizītes laikā vēstniece plāno apmeklēt Likteņdārzu, aģentūru LETA informēja Kokneses fonda valdes priekšsēdētāja Valda Auziņa.

Viņa skaidroja, ka vēstnieces vizīte saistīta ar faktu, ka Likteņdārzs tiek īstenots pēc Japānas ainavu arhitekta Šumio Masuno projekta. Masuno projekta skice 2006.gadā starptautiskas žūrijas vērtējumā 207 darbu konkurencē tika atzīta par labāko. Starptautiskā konkursā tika iesniegti projektu pieteikumi no 35 pasaules valstīm.

Jau ar pirmajiem darbiem Likteņdārzā 2008.gadā Japānas puse ir devusi savu ieguldījumu dārza īstenošanā. Likteņdārza ābeļu alejā vienu no pirmajām ābelītēm iestādīja Japānas pilnvarotais lietvedis Latvijā Juji Okada, skaidroja Auziņa.

2010.gadā Hirosimas Miera asociācijas pārstāvji Likteņdārza patronam - Latvijas Valsts prezidentam - Valdim Zatleram uzdāvināja Hirosimas Miera akmeni, kas aicina uz mieru visā pasaulē. 2012.gadā šis akmens ar tēlnieka Ojāra Feldberga gādību tika novietots Likteņdārzā, Laivu piestātnē ar skatu terasi zonā.

Miera akmens ir granīta plāksne, viens no tramvaja sliežu bruģakmeņiem, kas atradās pie 1945.gada augustā Hirosimā notikušā atomsprādziena epicentra. Dažus gadus pēc bombardēšanas Hirosimas iedzīvotāji nolēma izmantot aptuveni 200 akmeņus globālās miera misijas īstenošanai. Uz akmens izkalts dievietes attēls lūgšanā un uzraksts "No Hirosimas" ("From Hiroshima"), skaidroja Kokneses fonda valdes priekšsēdētāja.

Viņa informēja, ka skatu terases būvniecība daļēji tika finansēta no Japānas fonda "Commemorative Organization for the Japan World Exposition (70)" piešķirtajiem līdzekļiem ap 23 000 eiro apmērā. Katru gadu ar Japānas vēstniecību starpniecību visā pasaulē šis fonds piešķir līdzekļus ar Japānas kultūru saistītiem projektiem, kas tiek īstenoti tajās valstīs, kurās Japānai ir pārstāvniecības.

2015.gada rudenī Likteņdārzā viesojās grupa Japānas žurnālistu, kas pauda savu apbrīnu Latvijas dabas nenovērtējamajam skaistumam un bagātībai mijiedarbībā ar Japānas ainavu arhitekta idejām, informēja Auziņa.

Jaunā vēstniece Mariko Fudži ir ieguvusi Tokijas Universitātes doktora grādu. Līdz šim strādājusi dažādos amatos Japānas Finanšu ministrijā, kā arī Tokijas Universitātē. No 2014.gada Fudži ieņēma direktores amatu kompānijā "Electric Power Development Co. Ltd (J-Power)".

"Pēdējos gados Latvijā vērojams straujš Japānas tūristu skaita pieaugums. Pagājušajā gadā tas palielinājās par 74%. Likteņdārza veidotāji ir gandarīti, ka ar katru gadu ārzemju viesu skaits aug arī Likteņdārzā, tostarp no Eiropas, Amerikas, Āzijas un Austrālijas. Ceram, ka Likteņdārzs ar laiku kļūs par pastāvīgu Japānas tūristu apskates vietu," pauda Auziņa.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)