Girss nesaskata problēmas saistībā ar savu dalību LTV raidījumā
Pēc minētā raidījuma vairāki Saeimas deputāti pauda sašutumu par viņa dalību ēterā, kā arī par to, ka Girsam bija piesprausta Georga lentīte.
Girss ir pārliecināts, ka Georga lentīte krievu cilvēkiem Baltijā un Ukrainā kalpo kā goda simbols un tās nēsāšana ir vārda brīvības izpausme.
Girss sacīja, ka, publiski izsakot savu viedokli, deputāts Kārlis Seržants (ZZS) apmelnojis vienu no simboliem, ko krievu cilvēki ļoti ciena. "Ja Georga lentes apsaukāšana kalpo kā jautājums par Seržanta morālo atbildību, tad aicinājums ierobežot vārda brīvību valsts televīzijā jau vērtējams kā aicinājums pārkāpt Satversmi un ir nododams izskatīšanai Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā," uzskata Girss.
Tāpat viņš pauda, ka deputāts Artuss Kaimiņš (LRA) savās prasībās pārspējis Seržantu, "ļaujot saprast, ka Latvijas Televīzijas vadība, aicinot mani uz raidījumu nevis apmelnošanas dēļ, bet gan tādēļ, lai varu paust savu viedokli, it kā esot pieļāvusi kādu pārkāpumu un tagad tai ir jāatvainojas".
Girss uzskata, ka Kaimiņa pretenzijas par Latvijas Televīzijas redakcijas izvēlēto Girsa pieteikuma veidu ir aplamas, uzsverot, ka viņš ir profesionāls jurists un viens no partijas "Par dzimto valodu!" dibinātājiem, kurš no pašas tās dibināšanas īsteno visu tās tiesisko darbību, "ieskaitot veiksmīgās tiesas prāvas pret bijušo tieslietu ministru un Uzņēmumu reģistru".
Girss arī izteicās, ka Latvijas Televīzija nevar parādīt un pastāstīt patiesību par to, ka visi Drošības policijas apvainojumi attiecībā uz viņu "nav nekas vairāk kā demokrātiskā sabiedrībā nepieņemama opozīcijas politiski-sabiedriski aktīvas personas kriminalizācija". Līdz ar to Kaimiņam vajadzētu nevis lamāt Latvijas Televīzijas vadību, bet gan "pateikties tai par māku tiešajā ēterā apiet tik neērtas tēmas kā drošības iestāžu sāktie "kriminālprocesi" pret mani un maniem biedriem", uzsvēra Girss.
Viņš norādīja, ka kopš iesaistīšanās sociāli politiskajā darbībā Drošības policija pret viņu sāka kriminālprocesus pēc sešiem Krimināllikuma pantiem, četros no kuriem nav atzīts noziedzīgais nodarījums. "Palika tikai divi, bet arī tos Drošības policija izsūca no pirksta, apmierinot vietējo politisko konjunktūru," pārliecināts Girss.
Arī Saeimas deputāts Kaimiņš aicināja Saeimas Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisiju prasīt skaidrojumu Latvijas Televīzijas (LTV) valdei vai NEPLP saistībā ar Girsa atspoguļojumu LTV raidījumā.
Kaimiņu satrauca fakts, ka LTV 7.kanālā raidījumā "Punkts uz i", kurā bija uzaicināts arī Saeimas deputāts Aleksandrs Kiršteins (VL-TB/LNNK), Girss esot pasniegts kā reprezentabls otras puses viedokļa paudējs. Raidījumā neesot norādīts, ka ir lūgts sākt kriminālvajāšanu pret Girsu un viņš ir dedzinājis Latvijas pasi, neapmierināts ir deputāts. Tāpat aktīvistam neesot prasīts, kur viņš saņem finansējumu, un Girss kopumā esot parādīts kā "balts jēriņš".
Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētāja Inese Laizāne (VL-TB/LNNK) rosinās komisiju lemt par paskaidrojumu prasīšanu NEPLP par Girsa atspoguļojumu LTV raidījumā, kā tas atbilst sabiedriskajam pasūtījumam un vai tā ir vērtējama kā analītiskā žurnālistika. Par šo raidījumu Laizāne ir saņēmusi vairāku iedzīvotāju sašutuma pilnas vēstules, kurās pausta neapmierinātība saistībā ar Girsa atspoguļojumu.
Tāpat ziņots, ka Drošības policija (DP) oktobrī Kurzemes tiesas apgabala prokuratūrai lūgusi sākt kriminālvajāšanu pret Girsu. Kriminālvajāšanu pret Latvijas pilsoni lūgts sākt saistībā ar 2014.gada novembrī interneta vietnē " publicēto rakstu. Apsūdzību lūgts uzrādīt pēc Krimināllikuma panta, kas paredz atbildību par nacionālā vai etniskā naida izraisīšanu, izmantojot automatizētu datu pārraides sistēmu, aģentūru LETA informēja DP.
Uz sarakstu