Elektroenerģijas tirgus vidējā cena Latvijā augusi par 13%
Cenu kāpumu veicināja būtiski zemāka elektroenerģijas importam pieejamā pārvades jaudas kapacitāte no kaimiņvalstīm, uzrādot zemāko šogad novēroto kapacitātes daudzumu starpsavienojumos gan ar Igauniju, gan Krieviju, gan Baltkrieviju. Turklāt elektroenerģijas bilanci pasliktināja arī 16% samazinājums Lietuvas saražotās elektroenerģijas apjomā, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu.
Latvijā saražotās elektroenerģijas apjoms pieauga par 9%, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu, un sasniedza augstāko atzīmi pēdējo četru mēnešu laikā, taču ar to nepietika, lai pilnībā kompensētu iepriekšminētos faktorus un stabilizētu elektroenerģijas cenas reģionā. Tādējādi Latvijā un Lietuvā elektroenerģijas cenas pagājušajā nedēļā svārstījās no 21,1 līdz līdz 200,11 eiro par MWh, brīžiem sasniedzot augstākos ikstundas rādītājus šī gada laikā.
Savukārt Igaunijā pagājušajā nedēļā vidējā elektroenerģijas tirgus cena biržā samazinājās par 30%, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu, kad tā strauji pieauga par 41%, un nedēļas izteiksmē bija 30,02 eiro par MWh.
Cenu dinamiku pēdējo divu nedēļu laikā Igaunijā pilnībā izskaidroja tirgus situācija Skandināvijā, jo līdz ar stabilu pārvades jaudas starpsavienojumu darbību starp Somiju un Igauniju elektroenerģijas cenas abās valstīs saglabājās identiskas - 99% no kopējā stundu skaita. Pagājušonedēļ Igaunijā un Somijā tās svārstījās no 19,47 līdz 106,67 eiro par MWh.
Pagājušās nedēļas laikā Baltijā elektrostacijas saražoja 73% no Baltijā nepieciešamās elektroenerģijas. Visvairāk elektroenerģijas importēja Lietuva - 65% no kopējā patēriņa. Latvija pagājušā nedēļā importēja 15% no kopējā elektroenerģijas patēriņa, bet Igaunija saražoja par 3% vairāk elektroenerģijas, nekā patērēja.
Uz sarakstu