Banner 980x90

Domēm plāno dot tiesības veidot kopīgas pašvaldības policijas iestādes

Ilustratīvs foto/ Foto: Pilseta24.lv
Ilustratīvs foto/ Foto: Pilseta24.lv

Iekšlietu ministrija (IeM) plāno grozījumus likumā "Par policiju", paredzot, ka vairākas pašvaldību domes savās administratīvajās teritorijās varēs izveidot kopīgas pašvaldības policijas iestādes.

Otrdien, 22.decembrī, valdība skatīs informatīvo ziņojumu "Par Valsts policijas un republikas pilsētu un novadu pašvaldības policijas institūciju sadarbības pilnveidošanu". Ziņojumā minēti vairāki priekšlikumi turpmākai rīcībai, lai pilnveidotu šo sadarbību.

IeM plāno veikt grozījumus likumā, lai noteiktu, ka pašvaldības policijai ir pienākums reģistrēt iesniegumus un informāciju par iespējamiem likumpārkāpumiem un ārkārtējiem notikumiem un reaģēt uz tiem. Tāpat plānots dot Ministru kabinetam deleģējumu izdot noteikumus par minēto iesniegumu un informācijas reģistrēšanas kārtību, apjomu un glabāšanas termiņiem.

Tāpat Valsts policija izvērtēs jautājumu par sadarbības līgumu slēgšanu ar pašvaldības policijas institūcijām par Valsts policijas atbalstīšanu sabiedriskās kārtības nodrošināšanā, kā arī izstrādās priekšlikumus sadarbības pilnveidošanai sabiedriskās kārtības nodrošināšanas jautājumos ar pašvaldībām, kuras nav izveidojušas pašvaldības policiju.

Valsts policijas un pašvaldības policijas institūciju sadarbības pilnveidošanai tiks īstenoti arī citi uzdevumi, piemēram, kopēja institūciju dislokācijas plānošana.

Informatīvā ziņojuma sagatavošanas laikā tika konstatēta virkne problēmjautājumu, kuri šobrīd tieši neietekmē Valsts policijas un pašvaldības policijas sadarbību, bet kurus perspektīvā būtu papildus jāizvērtē un jāsagatavo iespējamie priekšlikumi turpmākai rīcībai, lai pilnveidotu pašvaldības policijas darbības tiesisko reglamentāciju.

IeM secina, ka šobrīd normatīvajos aktos nav noteikta kārtība, kādā pašvaldības policijai tiek sniegta metodiskā palīdzība, nav apstiprināts pašvaldības policijas formas tērpa vienots paraugs. Ņemot vērā, ka ilgstoši nav panākta vienošanās par vienota parauga pašvaldības policijas formas tērpa apstiprināšanu, nepieciešams sagatavot priekšlikumus attiecīgās normas grozīšanai.

Tāpat šobrīd likumā "Par policiju" noteikto prasību pašvaldības policijas priekšnieka (vietnieka) amata kandidātam uzskaitījums ir nepilnīgs, proti, nav noteikts ierobežojums ieņemt pašvaldības priekšnieka amatu personai, ja Valsts policijas vai valsts drošības iestāžu rīcībā ir ziņas par šīs personas iespējamo darbību pret valsts, sabiedrības vai citu personu likumīgajām interesēm. Pamatojoties uz IeM padotības iestāžu rīcībā esošo informāciju par amata kandidātu izvērtējumu tiek sniegta iekšlietu ministra piekrišana pašvaldības policijas priekšnieka iecelšanai amatā. Ņemot vērā tieši šāda rakstura informāciju, iekšlietu ministrs nav devis piekrišanu vairāku pašvaldību izvirzīto priekšnieku amata kandidātu iecelšanai amatā.

Šāda rakstura ziņas var būt arī šķērslis, lai pašvaldības policijas priekšnieks varētu veikt amata pienākumus, kas saistīti ar dienesta šaujamieroču apriti un ierobežotas pieejamības informācijas izmantošanu. Līdz ar to likumu "Par policiju" nepieciešams papildināt, lai normatīvajos aktos noteiktās prasības būtu savstarpēji saskaņotas.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)