Banner 980x90

Apģērba audums vasarai – kā un kādu izvēlēties?

Vai šovasar ir iespējams gan saglabāt komfortablu ķermeņa temperatūru, gan arī izskatīties moderni? Jā var, ja apģērbu izvēlas pārdomāti. Nepareiza apģērba auduma izvēle var izraisīt redzamus sviedru traipus, pārkaršanu un nepatīkamu aromātu.

Lai atrastu ideālu apģērbu karstam laikam, ņemiet vērā tā gaisa caurlaidību, audumu un piegulumu. Neatkarīgi no tā, vai dodat priekšroku dabīgam, organiskam, sintētiskam vai jauktam audumam, izvēle ir plaša.

Audums? Pinums un gaisa caurlaidība?

Auduma gaisa caurlaidība ir tas, cik viegli gaiss tiek cauri apģērbam, tādējādi tas ietekmē sviedru iztvaikošanu. Jo blīvāks ir auduma pinums, jo blīvāks ir pats audums un savukārt audums ir mazāk elpojošs. Piemēram, šambrijs un džinsa audums ir izgatavoti no kokvilnas, un to pinumi ir līdzīgi. Taču džinsa audumā tiek izmantota daudz biezāka dzija un blīvāks pinums, tāpēc tas ir izturīgāks, bet mazāk elpojošs. Džinsi ir laba izvēle aukstam laikam, bet nav īsti piemēroti karstumam. Savukārt mitruma novadīšana ir materiāla spēja novadīt mitrumu no ādas un neļauj tam absorbēties pašā audumā. Piemēram, kokvilna, lai gan elpojoša un bieži vien viegla, uzsūc un saglabā mitrumu. Kokvilna to neizvada virspusē.

Vilna un daži sintētiskie materiāli lieliski vada mitrumu prom no ādas uz apģērba virsmu, kur tas iztvaiko un nerada tveices sajūtu. 

Tas, kā audums pieguļ, ir svarīgi! 

Apģērba komfortu nenosaka tikai auduma sastāvs, bet arī izmērs. Piemēram, apģērbam, kas ir elpojošs, bet necaurlaidīgs, nepieciešams brīvāks piegriezums, lai saglabātu vēsumu. Ja apģērbs ir cieši pieguļošs, tas, uzsūcot mitrumu, kļūst lipīgs.

Faktiski, labam un mitrumu novadošam audumam ir jābūt cieši piekļautam pie ķermeņa, lai tas spētu novadīt mitrumu no ādas virsmas.

Dabiski, elpojoši audumi

  • Lins – audums, ko parasti saista ar augstu gaisa caurlaidības spēju un atvēsinošiem, plūstošiem vasaras apģērbiem. To izgatavo no lina. Tā salīdzinoši lielās šķiedras un brīvie, atvērtie pinumi padara to par ļoti caurlaidīgu audumu un, protams, lielisku modes elementu.
  • Kaņepju audums – lieliska izvēle, ja esat kokvilnas cienītājs. Tāpat kā kokvilna, šāds audums ir labi elpojošs un labi uzņem krāsvielas. Turklāt, salīdzinot ar kokvilnu, kaņepes labāk novada mitrumu, neuztur siltumu, ir diezgan elastīgi, un šim augam piemīt antibakteriālas īpašības.
  • Zīds ir vēl viens ļoti labi elpojošs materiāls. Tas ir viegls un labi kārtojas. Kombinācijā ar vilnu tas veido skaistus audumus uzvalkiem un žaketēm. Tā vienīgie trūkumi ir tādi, ka uz tā redzami sviedru traipi, jo tas uzsūc mitrumu un lēni žūst. Zīds ilgi saglabā aromātus.
  • Poliesters – izturīgs, gluds, elpojošs un mitrumu neabsorbējošs audums. Tas arī aiztur ultravioletos starus un tos izolē pat tad, kad ir slapjš. Šīs īpašības padara poliesteru par lielisku audumu treniņu apģērbam. Tomēr, tāpat kā neilons, tas saglabā nepatīkamos aromātus un pat ļauj attīstīties baktērijām.

Tā kā tavssapnis.lv ir plaša audumu krāsu un tekstūru izvēle, aicinām ielūkoties un atrast savu piemērotāko audumu šīs vasaras apģērba šūšanai. Ja jums ir svarīga gaisa caurlaidība, meklējiet audumus ar brīvāku pinumu un smalkāku dziju. Ja rodas šaubas, paturiet audumu pret gaismu – jo vairāk var redzēt cauri, jo plānāks tas ir.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu