Aizkrauklē 51 695 eiro ieguldīs Uzņēmējdarbības atbalsta centra izveidošanā

Jelgava, 28.jūl., LETA. Aizkraukles novadā tiek veidots Aizkraukles novada Uzņēmējdarbības atbalsta centrs, kura izveidē tiks ieguldīti 51 695 eiro, aģentūru LETA informēja novada pašvaldības vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste Zanda Bistere.

Centa darbinieks sniegs informāciju un konsultatīvu atbalstu personām, kuras ir sākušas vai vēlas sākt uzņēmējdarbību Aizkraukles novadā un tās apkārtnē.

Centrs top, īstenojot Latvija-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas līdzfinansēto projektu "Uzņēmējdarbības atbalsta sistēmas izveide un pieejamība Zemgalē, Kurzemē un Ziemeļlietuvā", kuru īsteno seši partneri.

Projekta mērķis ir uzlabot uzņēmējdarbības vidi plašam iedzīvotāju lokam, piemēram, izveidojot mentoru-konsultantu tīklu, organizējot apmācības, iekārtojot telpas, taču Aizkraukles novada pašvaldības tiešie ieguvumi projektā ir Uzņēmējdarbības centra izveide, darbā pieņemts uzņēmējdarbības speciālists, kurš vadīs Uzņēmējdarbības atbalsta centru, finansiāls atbalsts divu Uzņēmēju dienu organizēšanai, kā arī iespēja piedalīties virknē dažādu pieredzes apmaiņu, semināru un citos informatīvos pasākumos.

Aizkraukles novada pašvaldības daļa projektā ir 51 695 eiro, no kuriem 85% sedz pārrobežu sadarbības programma. Kaut arī Aizkraukles Uzņēmējdarbības atbalsta centrs izveidots kā viena no projekta aktivitātēm, paredzēts, ka tas turpinās darbu arī pēc projekta noslēgšanās 2019.gadā.

Saskaņā ar domes lēmumu Aizkraukles Uzņēmējdarbības atbalsta centrā strādās viens speciālists, centrs atradīsies Aizkraukles novada pašvaldības ēkā.