Aizkrauklē atklās Andreja Upīša piemiņai veltītu izstādi

Jelgava, 9.febr., LETA. 16.februārī plkst.18 Aizkraukles kultūras nama vestibilā tiks atklāta izstāde "Divreiz rakstīta grāmata", kas ir veltīta latviešu rakstnieka Andreja Upīša piemiņai, aģentūru LETA informēja Andreja Upīša memoriālā muzeja galvenais speciālists Arnis Koroševskis.

Izstādi veidojis Upīša memoriālais muzejs un dizaina birojs "H2E".

Koroševskis atgādināja, ka Upīts sarakstīja 21 romānu, desmit noveļu krājumus, divus dzejas krājumus, 30 lugas un dažus garstāstus, taču tieši romāns "Zaļā zeme" vairāku apstākļu dēļ kļūst ne tikai par autora pazīstamāko darbu, bet arī paša rakstnieka vērtējumā nozīmīgāko artavu.

"Ne velti Andrejs Upīts ir apgalvojis, lai viņam neliekot kapakmeni, jo viņa piemineklis ir mūža darbs - romāns "Zaļā zeme". Kādos apstākļos top romāna manuskripts? Kādēļ tieši Otrā pasaules kara laikā rakstnieks nolemj pievērsties savam bērnības laikam - 19. gadsimta nogalei? Kas notiek ar latviešu literatūru 20.gadsimta 40.gados? Kādēļ romāns ir rakstīts divreiz? Vai romāns ir joprojām aktuāls mūsdienās?" apmeklēt izstādi, kurā varēs gūt atbildes uz šiem jautājumiem, aicināja Koroševskis.

Izstāde būs apskatāma līdz 31.maijam. Ieeja bez maksas.