3D displeju ražotājs "Eurolcds" investējis 1,1 miljonu eiro jaunā ražošanas līnijā

Augsto tehnoloģiju uzņēmuma "HansaMatrix" asociētais uzņēmums SIA "Eurolcds" investējis 1,1 miljonu eiro jaunā fizikālā tvaika kondensācijas metodes pārklājuma ražošanas iekārtā, kas būtiski ļaus attīstīt 3D displeja ražošanas iespējas

Rīga, 9.dec., LETA. Augsto tehnoloģiju uzņēmuma "HansaMatrix" asociētais uzņēmums SIA "Eurolcds" investējis 1,1 miljonu eiro jaunā fizikālā tvaika kondensācijas metodes pārklājuma ražošanas iekārtā, kas būtiski ļaus attīstīt 3D displeja ražošanas iespējas, aģentūru LETA informēja uzņēmumā. "Eurolcds" pamatā izgatavo jaunas paaudzes 3D displejus, kuri nodrošina 3D attēla iegūšanu bez palīglīdzekļiem (brillēm vai citām optiskām palīgierīcēm), līdz ar to padarot tā izmantošanu lietotājam iespējamu ilgā laika periodā bez pārtraukumiem. "Eurolcds" šos produktus pamatā ražo pēc SIA "Lightspace Technologies" pasūtījuma, kas šo tehnoloģiju ir patentējusi. Jaunā fizikālā tvaika kondensācijas metodes pārklājuma ražošanas iekārta volumetrisko trīs dimensiju attēlu displeju un bistabilo displeju ražošanai spēs nodrošināt indija alvas oksīda, silīcija oksīda un niobija oksīda uzklāšanu stiklam un citiem materiāliem izmēros līdz 1000x1500x4 milimetriem. Tas būtiski paplašinās uzņēmuma iespējas pielāgoties dažāda izmēra materiālu ražošanai nozarēm, kur ir visaugstākās kvalitātes prasības - medicīnā, aviācijā, navigācijā. Otrdien, 10.decembrī, notiks iekārtas svinīgā palaišana. Pasākuma laikā notiks "Eurolcds" galvenā sadarbības partnera "Lightspace Technologies" patentētā 3D produkta demonstrācija. "Eurolcds" ir viens no Ventspils brīvostas industriālās teritorijas uzņēmumiem. Projekta "Fizikālā tvaika kondensācijas metodes pārklājumu eksperimentālās ražošanas iekārtas izveide volumetrisko trīs dimensiju attēlu displeju un bistabilo displeju ražošanai" attiecināmās izmaksas ir 1,1 miljons eiro, no kā 35% līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds. "Eurolcds" pērn strādāja ar 408 087 eiro apgrozījumu un cieta 1 030 734 eiro zaudējumus, liecina "Firmas.lv" informācija. "Eurolcds" īpašnieki ir "Lightspace Technologies" (83,81%) un Zviedrijas uzņēmums "Hornell Teknikinvest" (16,19%). Uzņēmuma patiesais labuma guvējs ir Ilmārs Osmanis.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)