Banner 980x90

Latvijas biškopības vēstures muzejs

Latvijas Biškopības vēstures muzeju atklāja 1984.gadā kādreizējās Biškopības Izmēģinājumu stacijas ēkas otrajā stāvā, bet pirmo stāvu atdeva skolas mācību dravas darba telpām.  Muzejs tika izveidots vēsturiski senākajā, ar  racionālo biškopību saistītajā vietā - Vecbebros, blakus 1922. gadā atklātajai  Biškopības-dārzkopības skolai Vecbebru  muižā. 

Tādējādi Biškopības vēstures muzejs ir nesaraujami saistīts ar izglītības iestādes vēsturi. Pēdējās simtgades laikā biškopība ir radikāli mainījusi savu tehnoloģisko veidolu, taču praktiski nemainīga ir palikusi tās būtība - pašas bites un darbs pie tām. Bišu bioloģija nav mainījusies, saimes apkopšanas pamatprincipi - tāpat!  Biškopju darbarīku arsenālā nākuši jauni materiāli un lieljaudas iekārtas, kuru izvietošanai ikviena muzeja telpas būtu par šaurām. Taču tās pamatvērtības, kas apgūstamas ikvienam jaunajam, topošajam biškopim, ir labi ievietotas muzeja ekspozīcijā un izmantojamas arī mācību procesā.  Muzeja dārzā atrodas  mācību drava un bišu vākumu ir iespējams degustēt,  vai nu tradicionāli ar rupjmaizi un pienu vai  svaigiem gurķiem, āboliem utt. Latvijas Biškopības vēstures muzeja misija nav tikai izglītot sabiedrību par biškopību un  bišu ražotajiem produktiem, bet arī informēt par bitēm un biškopības attīstību Latvijā.

Adrese: "Dravas" Vecbebri, Bebru pagasts, Kokneses novads, LV-5113
Tālrunis: +371 22411283
Mājaslapa: www.visitkoknese.lv
E-pasts: turisms@koknese.lv
GPS koordinātes: 56.7237904, 25.4838225

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)