Afiša

Baznīcu nakts Latvijā

Baznīcu nakts Latvijā
Baznīcu nakts Latvijā
KUR
KAD
Piektdiena, 2. jūnijs, 2017 18:00 - 00:00

2.jūnijā no plkst.18.00 Latvijā norisināsies Baznīcu nakts.

No Alojas līdz Aknīstei, no Viļakas līdz Rucavai – tik plaši šogad Latviju pārskanēs zvanu skaņas dievnamu torņos kultūras notikumā Baznīcu nakts. Šogad dalību pieteikušas 180 baznīcas visā Latvijā. 

Visvairāk dalībnieku šogad būs Vidzemē - 56 baznīcas, Zemgalē un Sēlijā - 38 baznīcas, Kurzemē 35 baznīcas, no tām Liepājā - 7, Latgalē - 14 baznīcas. Rīgā un pierīgā atvērtas būs 36 baznīcas.

Baznīcu nakts ir kultūras notikums, kas ielūdz uz satikšanos ar Latvijas baznīcām - mākslas un arhitektūras skaistumu, garīgo mūziku un pārdomām klusumā un lūgšanā. Jā, arī uz nesteidzīgu atpūtu ar tējas krūzi un sarunām.

Paredzams, ka arī šī gada Baznīcu nakts programmas būs radošas, muzikālas un sirsnīgas. Jau tagad dalību apstiprinājuši vairāki Latvijā labi zināmi mākslinieki, solisti un kori. Minot tikai dažus no viņiem - sieviešu koris Balta, Ave Sol jauktais koris Laudate Charismata sadarbībā ar Rīgas Kamerorķestra mūziķiem, Jāzepa Mediņa Rīgas 1.mūzikas skolas meiteņu koris Vivače, kultūras pils Ziemeļblāzma jauktais koris Norise, Ave Sol kamerkoris Cantus, ērģelniece Jeļena Privalova – Epšteina. Koris Balsis diriģenta Inta Teterovska vadībā turpinās pērn iesākto un atkal veidos koncertprogrammu Īles baznīcā kopā ar dziedātāju Evitu Zālīti. Latvijas baznīcās viesosies arī mākslinieki no Ukrainas un Lietuvas, ko pārstāvēs Kauņas Tehnoloģiju universitātes jauktais koris Absolvents.

Baznīcu nakts programmā līdzīgi kā pērn būs iekļautas arī ekumeniski vienojošas iniciatīvas – baznīcu zvanu skaņas plkst.18.00, kopīga Tēvreizes lūgšana plkst.21.00. Baznīcu draudzes arī aicinātas savos dievnamos izkārt Latvijas karogus un noturēt aizlūgumus par Latvijas tautu un valsts ceļu uz simtgadi. Iecerēts, ka šogad Baznīcu nakts vienojošā tēma būs “Ģimene”. Līdzās tam draudzes būs aicinātas programmā iekļaut Reformācijas 500.gadam veltītas norises.

Par Baznīcu nakts aktivitātēm varat uzzināt www.baznicunakts.lv.